Fenerbahçe Transferde Hedef Japon Hidemasa Morita

Sezona iki de iki ile 6 puan toplayarak başlayan sarı lacivertli takımda transfer sezonuna devam ederken kısa bir süre kala gündemlerinde birçok oyuncu ile temaslarını sürdürmeye devam ediyorlar. Yeni sezon için mutlak şampiyonluk parolası ile çıkan Sarı lacivertliler de transfer için yönetim bir çok oyuncu ile görüşmelerini sürdürür iken gündemlerin de son olarak Japon oyuncu Hidemasa Morita almış durumdalar.

Orta Sahaya Dinamizm Getirecek

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe‘de forvet ve orta saha transferi için oyuncu arayışları tüm hızlı ile devam ediyor. Tecrübeli hoca Vitor Pereira’ nın isteği doğrultusunda orta sahaya takviye yapılmasını isteyen hoca yönetime verdiği işim Japon oyuncu Hidemasa Morita oldu.

Savunmada 3 ‘ lü stoper ile oynamayı isteyen tecrübeli hoca orta sahaya da dinamizm yüksek bir oyuncu takviyesi ile güçlendirmek istiyor. Sarı lacivertli Fenerbahçe son olarak Milli Oyuncu Ozan Tufan ‘ı da İngiliz ekibi Watford ‘ a gitmesi ile orta sahada boşalan bu bölgeye transfer isteyen tecrübeli hoca Vitor Pereira yönetime Japon oyuncu Hidemasa Morita ‘nın ismini verdi.

Sarı lacivertliler 26 yaşındaki Japon oyuncu için Kulübü Santa Clara’ nın kapısını çaldılar. 26 yaşındaki oyuncuya göz diken sarı lacivertliler merkezde ve ön libero da oynayan oyuncuyu kadrosuna katarak orta sahaya dinamizm getirmeyi planlıyorlar.

Vitor Pereira İstiyor

Teknik direktör V.  Pereira, ısrarcı olduğu 26 yaşındaki Japon futbolcu daha önce de oynadığı takımlar da canlı izleme fırsatı bulduğu teknik direktör oynadığı sistemde oyuncunun katkısının çok olacağından takıma büyük bir güç katacağından emin olan V. Pereira oyuncunun kadroda olmasını çok istiyor.

Hidemasa Morita Özellikleri

26 yaşındaki oyuncunun en önemli özelliği orta sahada hırsı ve dinamizmi ile rakip takımların ataklarını başlamadan bitire bileme özelliği ile dikkat çekiyor. İkili mücadeleler de fiziksel üstünlüğünü iyi kullanan Japon oyuncu top kapma alanları iyi kapaması ile rakip oyuncuları oldukça fazla rahatsız eden bir oyuncu.

Oyuncu Profesyonel olarak 137 resmi müsabakada oynadı ve bu maçlar da 5 kez rakip fileleri havalandıran Japon oyuncu 7 asist kaydetti.