Fenerbahçe Yarmolenko ve Kolasinac’ın İşini Bitirmeye Çalışıyor

2020 -2021 sezonunu üçüncü sırada tamamlayan Fenerbahçe; önümüzdeki sezon mutlaka şampiyon olmak istiyor. Ancak, sarı lacivertli takım; geçtiğimiz transfer döneminde yaptığı hataları bu sefer tekrarlamayacak. Fenerbahçe; 2020 yaz transfer döneminde yirmiye yakın transfer yapmıştı. Ocak transfer döneminde ise Mesut Özil, İrfan Can Kahveci, Bright Osayi Samuel ve Attila Szalai’yi kadrosuna katmıştı. Transfere ciddi para harcayan sarı lacivertli takım; bu sezon daha emin adımlarla ilerlemek istiyor.

Fenerbahçe; şu ana kadar bonservisi elinde olan Serdar Dursun ve Steven Caulker’ı transfer etti. Az ama öz transfer yapmak isteyen sarı lacivertli takım; Andriy Yarmolenko ve Sead Kolasinac’ı kadrosuna katmayı hedefliyor.

İki Oyuncunun Transferinde Mesut Özil Modeli Uygulanacak

Fenerbahçe; bu iki oyuncuyu kadrosuna katma konusunda bir hayli ısrarcı! Sarı lacivertli kulübün elini güçlendiren durum ise her iki oyuncunun da birer yıllık sözleşmesinin bulunması! Hem Yarmolenko’nun hem de Kolasinac’ın sözleşmeleri; 30 Haziran 2022 tarihinde sona erecek.

Bunun yanı sıra, takımları; bu iki oyuncuya yeni sezon planlarında yer vermiyor. West Ham; uygun bir teklif olduğu takdirde Andriy Yarmolenko’yu elden çıkarabilir. Arsenal ise Sead Kolasinac ile yollarını kesin olarak ayırmayı düşünüyor. Sol bek pozisyonuna Benfica’dan Nuno Tavares’i transfer eden İngiliz kulübü; Kolasinac ile devam etmeyecek.

West Ham ve Arsenal; bu iki oyuncunun maliyetinden kurtulmak istiyor. Fenerbahçe; Mesut Özil transferindeki politikasını uygulayacak. Herkesin bildiği üzere Mesut Özil için Fenerbahçe herhangi bir bonservis bedeli ödememişti. Buna ek olarak, oyuncunun maaşının bir kısmını halen daha Arsenal karşılıyor. Bu noktada, Fenerbahçe; Yarmolenko ve Kolasinac transferinde kulüplerine oyuncuların maaşlarının bir kısmını karşılamayı teklif edecek.

Yarmolenko ve Kolasinac Fenerbahçe’ye Gelmek İstiyor

Her iki oyuncunun da Fenerbahçe’ye gelmek istediği biliniyor. Özellikle Sead Kolasinac; eski takım arkadaşı Mesut Özil ile Fenerbahçe’de buluşmayı istiyor. Uzun süre Arsenal’de beraber oynayan ikili; saha dışında da çok yakın arkadaş olmalarıyla tanınıyorlar.

Andriy Yarmolenko ise Fenerbahçe’de daha çok forma şansı bulacak olmasından dolayı bu transferi istiyor.