Fenerbahçe Yönetimi Ara Transfer Dönemi İçin Harekete Geçti

Süper Lig’de sezon öncesi transfer döneminin en çok ses getiren takımı olan Fenerbahçe, yaptığı transferlerle adeta yeni bir takım kurdu.

Birçok mevkiye alternatifleri ile birlikte transfer yapan sarı lacivertli takım, ligin en geniş kadro derinliğine sahip takımı oldu.

Fakat bu sezon transfer edilen futbolcuların henüz beklenilen form grafiğini yakalayamaması hem de özellikle kendi evindeki son 3 maçı kaybetmesinden ötürü, Fenerbahçe yönetimi ara transfer dönemi çalışmalarına hız verdi.

Hem savunmada hem de gol yollarında son maçlarında sorunlar yaşayan Fenerbahçe, kanat mevkinde de istediği başarıyı yakalayabilmiş değil.

Bu sezon takıma katılan özellike Perotti, Valencia ve Thiam gibi isimler hem yaşadıkları sakatlıklardan dolayı hem de formsuzluklarından dolayı adeta sınıfta kaldılar.

Bunun üzerine kanat mevkisinede transfer yapmay karar veren Fenerbahçe yönetimi, hedefini sezon öncesi transfer döneminde de temaslarda bulunduğu Nijeryalı futbolcu Samuel Kalu’ya çevirdi.

Fenerbahçe Nijeryalı Futbolcu İçin Resmi Teklif Yapacak

Geçen sezon özellikle hücum hattında tek neredeyse tek bir oyuncuya bağlı olan Fenerbahçei sezon öncesinde hücum hattını baştan aşağı yenilemişti.

Fakat özellikle kanat oyuncuları, bu sezon beklentilerin altında bir performans sergiliyor. Diego Perotti’nin sakatlıklarla mücadele etmesi, Enner Valencia ve Mame Thiam gibi isimlerinde başarılı bir form tutturamamasından dolayı Fenerbahçe yönetimi ara transfer dönemi için harekete geçti.

Gündeme gelen ilk isim ise sezon öncesi transfer döneminde de temaslarda bulunulan Samuel Kalu oldu. Fenerbahçe, Samuel Kalu için hem oyuncunun menajeri ile görüşecek hem de kulübü Fransa Lig 1 ekiplerinden Bourdeaux’ya resmi teklifte bulunacak.

Samuel Kalu’nun Bu Sezonki Perfomansı

Sezon öncesinde 20’den fazla transfer yaparak adeta takımı baştan aşağı yenileyen Fenerbahçe’de transfer edilen bazı futbolcular beklenilen performansı sergileyemedi.

Bunlardan bazırlarıda Perotti, Valencia ve Thiam gibi kanat oyuncuları. Ara transfer döneminde bu sorununu çözmek isteyen sarı laciverti takım, hedefini Fransa Lig 1’de Bordeaux forması giyen Nijeryalı Samuel Kalu’ya çevirdi.

23 yaşınadki futbolcu, süreti ve tekniği ile güzel futbolunu süslüyor. Fenerbahçe’nin kanat sorununu çözmesini beklediği Samuel Kalu, her iki kanatta da görev yapabiliyor.

Öte yandan bu sezon Bordeaux forması ile Fransa Lig 1’de 7 maça çıkan Samuel kalu, bu 7 maçta 2 gol ve 1 asistlik persormans sergileyerek 3 gole doğrudan katkı yapmış oldu.