Fenerbahçe Yönetimi Kararını Devre Arasında Verecek

Fenerbahçe geçtiğimiz günlerde deplasmanda oynadığı Gaziantep FK maçını 3 – 1 kaybetti ve bu sezon Süper Lig’de oynadığı son 6 maçın 4’ünü kaybetmiş oldu.

Arka arkaya aldığı puan kayıpları ile düşüşe geçen Fenerbahçe’de teknik direktör Erol Bulut, büyük ölçüde eleştirilerin odağı oldu. Sosyal medya istifa çağrılarına maruz kalan Erol Bulut için Fenerbahçe yönetimi, nihai kararını devre arasında verecek.

Süper Lig’in 14. Haftasında kendi evinde Medipol Başakşehir’i ağırlayacak olan Fenerbahçe’de teknik direktör Erol Bulut’un durumu önümüzdeki haftalarda belli olacak. Öte yandan sarı lacivertliler, yabancı teknik direktör fikrinede sıcak bakmıyor. Çünkü yabancıları hem ligi hem de futbolcuları analaiz etmesi uzun sürebiliyor ve bu konumdaki Fenerbahçe’nin böyle bir lüksü yok.

Erken bir karar verip tüm sezonu etkilemek istemeyen Fenerbahçe yönetimi, takımın devre arasına kadar toparlanmasını bekleyecek.

Yabancı Hoca Zorlanabilir

Arka arkaya aldığı puan kayıplarından sonra düşüşe geçen sarı lacivertli takımda teknik direktör Erol Bulut, en son kaybedilen Gazianep FK maçından sonra oldukça eleştirildi. Birçok taraftar kendisini sosyal medyadan istifaya çağırırken, Fenerbahçe yönetimi ise erken bir karar almayarak ara transfer sezonuna kadar beklemeyi tercih etti.

Fenerbahçe, son yıllarda yerli hoca kredisini oldukça tüketti. Aykut Kocaman, Ersun Yanal ve son olarak Erol Bulut. Eğer Fenerbahçe yönetimi devre arasında Erol Bulut’u takımdan gönderirse, yerine hangi yerli teknik adamın geleceği belli değil.

Öte yandan sarı lacivertliler, yabancı teknik direktör fikrinede sıcak bakmıyor. Çünkü yabancıları hem ligi hem de futbolcuları analaiz etmesi uzun sürebiliyor ve bu konumdaki Fenerbahçe’nin böyle bir lüksü yok.

Bu yüzden yabancı teknik direktör seçeneğini son plana atan Fenerbahçe yönetimi, devre arasına kadar Erol Bulut’a şans verecek eğer başarılı olunmazsa devre arasında girişimlerine başlayacak.

2 yılda 47 Farklı Futbolcu

Fenerbahçe’nin son yıllarda farklı teknik direktörlerle çalışmasının yanı sıra dikkat çeken bir diğer istatistik ise transfer edilen futbolcu sayıları.

Sarı lacivertli takım, 2018 – 2020 sezonları arasında yani 24 aylık süreçte tam 47 farklı futbolcuyu takıma kazandır.

Bu 47 futbolcunun 16’sı 2018 – 2019 sezonunda, 13’ü 2019 – 2020 sezonunda, 18’i ise 2020 – 2021 sezonunda takıma katıldı. Fakat bu kadar oyuncu transferine rağmen, Fenerbahçe son yıllarda istediği başarıyı bir türlü yakalayamadı ve şampiyonluk hasretini henüz dindiremedi.