FENERBAHÇE YÖNETİMİNDE ZOR GÜNLER

Sarı lacivertli Fenerbahçe yönetiminde sezon sonuna doğru geldiğimiz şu günlerde mali krizler baş göstermeye başladı. Özellikle sezon ortasında yani ara transfer ve devre arası döneminde takımına bir sürü yeni oyuncu dahil adam Fenerbahçe’nin mali sıkıntıları 1.01 ortaya çıkmaya başladı.

Ara transfer ve Devre arası döneminde 18’ine oyuncuyu takımına dahil eden Fenerbahçe yönetiminde hedef şampiyonluk kupasını kaldırmak ve oradan gelecek olan gelir ile beraber mali sıkıntılarının bir kısmını çözüm bulmaktı. Aynı zamanda bu sene ülkemizin puanı düştü için son kez şampiyonlar Ligi’ne direkt olarak takım göndere bileceğiz.

Fenerbahçe’nin hedefi şampiyonluk kupasını kaldırmak ve aynı zamanda direkt olarak şampiyonlar Ligi’ne gitmekti. Oradan da gelecek olan gelir ile mani krizine bir çözüm ve bir nefes bulmak isteyen Fenerbahçe yönetiminin artık alternatif çözümler bulması gerekiyor.

Şu an süper toto süper Lig’de 59 puanla üçüncü sırada yer alan Fenerbahçe’nin şampiyonluk hayali oldukça yer aldı. Evinde bu sezon neredeyse hiçbir maçı kazanamayan Fenerbahçe’nin Deplasman performansı güçlü olsa da yine de beklenmedik maçları Kaybetmesinden dolayı Fenerbahçe’nin puanı istediği noktaya evlenmedi.

Fenerbahçe ekibinde o yüzden bu sezon sonunda takımından göndereceği isimlere eklemeler yaptı dedikodular arasında. Sezon sonunda Avrupa Ligi’ne oyuncu kiralamak isteyen ya da oyuncusunu o takımlara satarak alacağı Bonservis ücretleri ile beraber mali sıkıntısına bir çözüm bulmak isteyen Fenerbahçe’nin sezon sonunda takımdan göndereceği isimler netleşmeye başladı.

FENERBAHÇE’DE TRANSFERLERİN PERFORMANSI DÜŞÜK

Ara transfer döneminde Mesut Özil irfan can kahveci gibi önemli yıldız isimleri takımına dahil eden Fenerbahçe yönetimi istediği performansları maçlarda Alamadı. Fenerbahçe ekibi istediği performansları maçlarda gösteremeyen bu yeni transferlerle beraber nasıl bir çıkış yolu bulacak, nasıl şampiyon olacak ve nasıl mali sıkıntısına çözüm bulacak şimdiden merak ediliyor.

Fenerbahçe ekibi milli maç arasından sonra süper toto süper lige asılmaya ve oradaki tüm maçları sezon sonuna kadar kayıtsız bir şekilde tamamlamayı hedefliyoruz.

Eğer şampiyon olamazsa takımdan göndereceğim yani başka takımlara dahil ederek oradan gelecek olan servis ücretleri ile biraz olsun maliyet sıkıntısına rahatlatmak istiyorum Fenerbahçe’nin hedefinde ikisin var. Bu isimler ise kaleci Altay Bayındır ve Ozan Tufan.

ALTAY VE OZAN GİDİYOR MU

Bu sezon Süper Lig maçlarındaki müthiş kurtarışlarıyla dikkat çeken Altay Bayındır sezon sonunda gelecek olan tekliflerin sıcak bakılınca isimlerden birisi.

Avrupa liglerindeki temsilciler tarafından da dikkat çekilen Altay Bayındır’ın milli takım kadrosuna da dahil edilmesinden sonra milli maçlardaki temsilciler tarafından da izlenecek olması Fenerbahçe için oldukça iyi bir durum.

Sezon sonunda Altay Bayındır için gelecek olan teklifleri ciddi anlamda değerlendirmek isteyen Fenerbahçe yönetimi belki de sezon sonunda Altay Bayındır ile yollarını ayırmış olacak. Değerli futbolcusunu başka bir takıma göndererek oradan gelecek olan Ücret ile mali sorunlarına bir çözüm bulmak isteyen Fenerbahçe’nin sezon sonundaki aksiyonu merak ediliyor.

Bir diğer isim ise ozan tufan. Aslında ozan tufan sezonun başından beri sezon sonunda gönderilecek isimlerden birisi olarak belirlenmiştir.

Hatta ara transfer döneminde de gelen teklifleri değerlendire Fenerbahçe ekibi hem sezon sonuna kadar ozan tufana takımda görmek istemesinden dolayı hem de gelen teklif ücretlerini beğenmemesinden dolayı teklifleri reddetmişti. Sezon sonunda Ozan Tufan’ın performansı daha da yükseleceği için gelen ücretlerinde daha da artacağını düşünüyorum Fenerbahçe yönetimi sezon sonunda ozan Tufanın teklif sene de yine oldukça sıcak bakacak.