Fenerbahçe Zorlanmadı 90-54

Basketbol Süper Ligi kapsamında yapılan 13. hafta karşılaşmasında Fenerbahçe Beko, iç sahada Frutti Extra Bursaspor’u 90-54’lük skorla ezdi geçti. Maça çok iyi bir performans ile başlangıç yapan Fenerbahçe Beko,  ard arda kaydettiği skorlarla ilk periyodu 26-12 üstün bitirdi.

İkinci periyotta etken oyununu iyice gösteren ev sahibi takım, hücumda gösterdiği etkinlikle rahat sayılar üretti. Etkili oyununu savunmada da gösteren Fenerbahçe Beko, soyunma odasına 53-28’lik skorla önde gitti.

Üçüncü periyotta hücumda ve savunmada faaliyet gösteremeyen konuk ekip karşısında farkı bir hayli arttıran Fenerbahçe Beko, final çeyreğine 75-39 üstün girdi.

Maçın son çeyreğinde dengeli bir oyun sergileyen iki takım da boyalı alanda sayılar üretti. Fenerbahçe Beko, karşılaşmanın başından sonuna kadar üstün oynadığı karşılaşmadan 90-54’lük skorla galip ayrıldı.

Sertaç Komsuoğlu açıklamalarda bulundu

Sarı Lacivertli ekip Fenerbahçe Kulübünün erkek basketboldan görevli yönetim kurulu üyesi Sertaç Komsuoğlu, bu devreyi sarı-lacivertli taraftarları sevinçli edecek bir şekilde tamamlayacaklarına inancının tam olduğunu söyledi.

Olympiakos karşılaşmasının kendileri açısından önemine vurgu yapan Komsuoğlu, Olympiakos karşılaşmasıyla çıkışa adım atmak istiyoruz.

Fenerbahçe Beko’yla fazlaca sayıda ismin anılması doğaldır şu sebeple birincisi, bu yıl geldiğimiz noktada maalesef ki Fenerbahçe Beko her vakit görmek istediğimiz yerde maalesef değil.

Ama ilginçtir bu sıralamaya bakmış olduğunuzda da bütün ekipler içinde ancak 1-2 galibiyet fark var. Yani istediğimiz yere gelebilmemiz o kadar da zor değil. Fenerbahçe Beko için her vakit bu tip mevzular gündeme gelecektir şeklinde konuştu.

Genç isimler üzerinde duruluyor

Geleceğe yatırım yaptıklarını belirten Komsuoğlu, sözlerini Fenerbahçe Beko’da önümüzdeki yıllarda da oynayabilecek, Fenerbahçe Beko’ya katma değer sağlayacak, ekibe artı değer katacak kişilere her vakit ilgimiz vardır.

Özellikle burada genç isimler diyorum, zira bu bir süreç. Biz 2023 senesinde amacımız var dedik, bu 2022 senesinde amacımız yok demek değil. Bunu derken şuna dikkat çekmeye çalışıyoruz; önümüzdeki yıllara nazaran oyuncu yatırımları yapmayı planlıyoruz.

Önümüzdeki yılların takımını gerek yerli gerek yabancı oyuncular olarak, şu demek oluyor ki bugünü kurtaralım, 6 aylık strateji izleyelim diye değil.

Ben orada 2023 hedefi söylemişim. Zaten THY Avrupa Ligi’nde görmektesiniz, karşılaşmaları seyrediyorsunuz.

Bu sene bir ihtimal pandeminin tesiri bir ihtimal salonların boş olmasının etkisiyle herkes herkesi yenebiliyor, fazlaca sürpriz sonuçlar çıkabiliyor. Namağlup ligi bitirebilir denen ekipler şu anda 4-5 yenilgiye geldi şeklinde sürdürdü.