Fenerbahçe Zorlu Sivas Maçına Hazırlanıyor

Süper lig de sezona ilk 3 hafta da kayıpsız devam eden sarı lacivertli takım zorlu Sivasspor maçından kayıpsız geçerek 4’te 4 yapmak istiyorlar. Kadıköy’ de oynanacak mücadele de teknik direktör Vitor Pereira kadroya katılan yeni transferlere şans verip vermeyeceği merak konusu.

Milli Ara Öncesi Fenerbahçe

Sarı lacivertli takım verilen milli araya süper lig de ilk 3 haftayı kayıpsız geçerek 9 puanda bulunuyorlar. Milli ara dönüşü Kadıköy’ de Süper lige iyi başlayamayan Sivasspor konuk edecek olan Kanarya da hedef 4’te 4 yaparak yoluna devam etmek. UEFA Avrupa liginde de gruplara kalan Fenerbahçe’ yi zorlu bir hafta bekliyor.

Yeni Transferler Sahada Olacak Mı?

Zorlu mücadele de tecrübeli hoca Vitor Pereira kadroya katılan yeni transferlere şans verip vermeyeceği merak konusu.  Yeni transferlerin gelmesi ile birlikte tecrübeli hocanın eli oldukça fazla güçlendi. Kadro rotasyonuna çok rahat gide bilecek olan hoca hafta içinde ki UEFA Avrupa ligi maçını da düşünerek kadroda birkaç değişikliğe gidebilir. Kadroda rotasyon yapılmasında en büyük etken verilen milli arada yeni gelen transferlerin oldukça hazır ve takım ile bu uyum sürecini verilen arada atlatmış olmaları.

Hazır gelen oyunculara şan vermesi beklenen hoca Forvet’ te sıkıntı çeken sarı lacivertli takım ilk olarak o bölge de hazır olan 23 yaşındaki Alman Santrafor Mergim Berisha ile başlaması bekleniyor. İleri üçlüden bir başkası ise yeni transferler den sol kanat Uruguaylı Diego Rossi’ nin zorlu Sivas maçında sahada olması bekleniyor.

Merkez Orta sahaya yapılan ve tecrübeli hoca Vitor Pereira ‘nın çok güvendiği isimlerden birisi olan Portekizli 24 yaşındaki Miguel Crespo ise en az bir devrede ya da maçın gidişatına göre hocanın oyuncuya şans vermesi bekleniyor. Merkez Orta sahada en çok güvendiği isimlerden birisi olacak oyuncu kısa süre de vazgeçilmez işimi olacaktır. Tecrübeli hoca orta saha da Gustavo ve Crespo ikilisinden oluşmak istiyor.

Savunmada ki 3’Lü yapısını bozmak istemeyen hoca şuan lig de kalesinde gol görmediler. Savunmada Tisserand, Kim, Szala bozmayacak hoca 3 Türk olarak da kalede Altay ve Mesut Özil, İrfan can üçlü sünün sahada olması bekleniyor.

Zorlu karşılaşmayı FİFA Kokartlı Halis Özkahya nın yöneteceği mücadeleyi yardımcılıklarını Hakan Yemişken ile İlker Takpak yapacak. Dördüncü hakem ise Murat Erdoğan.