FENERBAHÇE’DE BEKLENEN DİREKTÖR AYRILIĞI

FENERBAHÇE’DE BEKLENEN DİREKTÖR AYRILIĞI

26 Mart 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Son dakika haberi olarak Fenerbahçe yönetimi bugün, 25 Mart Perşembe günü teknik direktör koltuğunda oturan Erol Bulut ile yollarını karşılıklı olarak ayırdığını duyurdu.

Fenerbahçe hem web sitesinden hem de tüm sosyal medya hesaplarından bu kararı duyurduktan sonra haliyle Erol Bulut’un tüm Fenerbahçe kariyeri ve Erol Bulut’un nasıl bu noktaya geldiği konusunda bir sürü teoriler oluşmaya başladı.

BULUT AUT BELÖZOĞLU İN

Fenerbahçe yönetimi bugün itibari ile teknik direktörü koltuğunda oturan ve sezonun başında iki yıllık sözleşme imzalayan Erol Bulut ile yollarını ayırma kararı aldı. Aynı zamanda Erol Bulut’un yardımcılıklarını yapan iki kişiyle de yollarını ayıran Fenerbahçe yönetimi bu yeni kararın ardından takımının güçleneceğini ve sezonu sonuna kadar en azından tiplerine yakın bir performans sergileyeceğini umut ediyor.

Eğer okutun teknik direktör koltuğunu boş bırakmasınlar ardından Fenerbahçe yönetimi takımın başına sezon sonuna kadar Emre Belezoğlu’nu getirdi. Böylece oldu takım ile beraber Yukatel Denizlispor maçına hazırlanmaya başladı bile.

EROL BULUT’UN FENERBAHÇE İLE YOLCULUĞU

45 yaşındaki Erol Bulut sezon başında sarı lacivertli Fenerbahçe yönetimi ile iki yıllık anlaşma imzalamıştı. Erol bulut eski bir Fenerbahçeli futbolcu. 1995’e 1999 yılları arasında sarı lacivert forması giyerek sahada ter döken Erol Bulut toplam 136 maça çıktı ve 11 gol atarak Fenerbahçe futbol kariyerini tamamladı.

Sonrasında ise yolla tekrar keseceğim Fenerbahçe ve Erol Bulut bu sefer iki yıllık güzel bir anlaşma imza atmıştım. Fakat hayaller ve istenilen performansla gerçekleşmedi için Fenerbahçe yönetimi Erol Bulut ile yollarını ayırmaya karar verdi. Erol Bulut Fenerbahçe ekibiyle beraber bu sezon 34 maça çıktı. Hem Süper Lig kendi Türkiye ziraat kupası maçlarını beraber çıkan Erol Bulut ve Fenerbahçeli öğrenciler 34 maçta toplam 21 galibiyet alarak sahadan ayrıldı.

Aynı zamanda da beş beraberlik ve sekiz mağlubiyet alarak sahadan ayrılan Fenerbahçe ekibi çok da istenilen sonuçları elde edemedi. Özellikle ara transfer döneminden sonra aldığı yeni transferleri istediği şekilde bir türlü kullanamayan Fenerbahçe yönetimi ve Erol Bulut bu başarısızlığın nedenlerini bir türlü bulamadı. Erol Bulut her maça farklı bir kadroyla çıktığı için takımdaki oyuncular artık bu durumdan rahatsız oluyordu.

Her maç için farklı bir kadro oluşturma ve bu kadrodaki istikrarsızlık takımın performansın da oldukça yakından ilgilendirdim. En nihayetinde bugün itibari ile Erol Bulut 34 maçlık Fenerbahçe teknik direktör lük kariyerini tamamlamış oldu. Bakalım sezon sonuna kadar Fenerbahçe ekibi nasıl bir performans sergileyecek. Aynı zamanda da Erol Bulut’un futbol kariyeri nasıl olacak şimdiden merak ediliyor.