Fenerbahçe’de Caner Erkin Durumu

Fenerbahçe’nin yeni transferi Caner Erkin, Fenerbahçe Serkan Acar Resort & Sports Topuk Yaylası Tesisleri’nde sarı-lacivertli takımın gerçekleştirdiği kampta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Caner Erkin, toplantı sonrası gazetecilere poz verdi. ( Ömer Ürer – Anadolu Ajansı )

Fenerbahçe gergin bir şekilde Trabzonspor derbisine hazırlanırken diğer yandan üstünden bu gerginliğini ve saha içerisinde meydana gelen krizi ortadan kaldırmak istiyor.

Bununla birlikte bir süredir takım isteneni veremeyen Caner Erkin’in durumu ile ilgili sarı lacivertli takımda önemli gelişmeler yaşanabileceği iddia edildi. İşte Caner Erkin’in takım içindeki durumu ile ilgili yeni gelişmeler.

Caner’in Son Şansı

Son dönemlerde Fenerbahçe Caner Erkin’inden gerçek performansını göremedi. Gerek saha içinde gerekse saha dışındaki tavırlarından dolayı takımın teknik heyetinin dikkatini çeken Caner Erkin için pazar günü oynanacak olan Trabzonspor mücadelesi sezonun kalan kısmı için belirleyici bir noktada duruyor.

4 yıllık aradan sonra bu sezon Fenerbahçe’ye dönen Caner erkin, sarı lacivertli forma ile lige iyi bir başlangıç yaptı. Bu sezon sarı lacivertli forma ile son haftalarda bir form düşüklüğü yaşayan Caner Erkin bu nedenle eleştiri oklarının hedefi haline geldi.

Savunmada zaman zaman konsantrasyon eksiliği yaşayan Caner Erkin hücuma çıktığında ise tek opsiyonunun orta yapmak olması da takımın üretkenliğini sınırlandırdığı gerekçesi ile de sarı lacivertli taraftarın tepkisini çekti.

Bu tepkilere ek olarak ise saha içinde ve saha dışındaki agresif tavırları ile zaman zaman arkadaşlarına ve teknik heyete tepki gösteren Caner Erkin, hafta sonu oynanacak olan Fenerbahçe – Trabzonspor karşılaşmasında aynı çizgide olması durumunda Filip Novak’a kaptıracak gibi duruyor.

Trabzonspor Maçı Karar Maçı Olacak

Sakatlığını atlatan ve takım ile antrenmanlara devam eden Filip Novak’ın haftaya oynanacak olan Antalyaspor maçına kadar hazır hale gelmesi kesin gözü ile bakılıyor. Trabzonspor maçı sonrasında Caner Erkin’in performansına bakılacak. Bu doğrultuda Novak kendisini Caner Erkin’in yerinde bulabilir. Caner Erkin bu sezon toplamda 26 maça çıktı ve 7 asist yaptı.

Trabzonspor maçı Fenerbahçe için her açıdan karar maçı olacak. Takımda Caner Erkin gibi bir süredir performansından memnun olunmayan oyuncular kendilerini göstermek ve takımdaki yerlerini korumak için son şansları. Diğer yandan takımın teknik direktörü Erol Bulut’un da kendisini göstermek ve takımda kalmak için son şansı gibi görünüyor. Anlaşıldığı üzere Trabzonspor maçı sonrasında Fenerbahçe’de birçok şey değişecek.