covid-19

Fenerbahçe’de Covid-19 Şüphesi

Corona virüsü covid-19 için risk grubu 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan kişiler olsa da her yaş grubunun bu hastalığa yakalanma riski bulunuyor. Dünyanın her köşesinde ve özellikle Avrupa’da yayılan yayılmasına dur denilemeyen corona virüsünün 11 Mart’ta ülkemizde görülmeye başlandı. Futbol, basketbol ve voleybol ligindeki maçlar belirsiz bir süre için virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla ertelendi. Dünya üzerinde birçok futbolcu, basketbolcu başta olmak üzere her spor dalında corona virüse yakalanan sporcu var.

Fenerbahçe Erkek Basketbol takımındaki basketbolcuların bazıları ve kulüp çalışanlarında corona virüsü belirtileri olduğu kulüp yönetimi tarafından açıklandı. Fenerbahçe Erkek Basketbol Kulübündeki 35 kişiye corona virüsü ile ilgili türürük testi yapıldı. Bu test sonucu 6 basketbolcu ve 1 kulüp çalışanında corona virüsü bulgularına rastlandı. Bu kişiler detaylı tetkiklerin yapılması için corona virüsü tedavisi yapılan sağlık kuruluşlarına yönlendirildiler.

Fenerbahçe’den Açıklama Geldi

Fenerbahçe Spor Kulübü konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada bazı basketbolcu ve kulüp çalışanlarında corona virüsü bulgusuna rastlandığını ve bu bulgular neticesinde kulüp doktorları gözetiminde ileri düzey testlerin yapılması için sağlık kuruluşuna yönlendirildiklerini belirtti. Fenerbahçe Spor Kulübü gelişmeler hakkında kamuoyunu bilgilendireceğini de açıklamasına ekledi.