Fenerbahçe’de Derbi Öncesi Ayrılık Kararı

Süper Lig’in 24. Haftasında Galatasaray’ı konuk edecek olan Fenerbahçe’de yeni gelişmeler var. Gelecek sezon için sportif direktör Emre Belözoğlu ile görüşen takımın teknik direktörü Erol Bulut, bir sonraki sezon takımdan çeşitli isimlerin ayrılması gerektiğini belirtti.

Merakla beklenen Galatasaray derbisi için tüm planlamalarını yapan Erol Bulut, Sportif Direktör Emre Belözoğlu ile birlikte diğer yandan gelecek sezon için planlamalar yapmaya devam ediyor. Sezon sonunda şampiyonluk hedefi olan sarı lacivertli takımdan sezon sonunda sonuca bakılmaksızın gönderilmek istenilen çeşitli oyuncular bulunuyor.

Sezon başında transfer edilen ancak beklenen performansı göstermeyerek hayal kırıklığı yaratan oyuncular şimdiden gelecek sezon planları arasından çıkarıldı.

Beklenen Performanslar Elde Edilemedi

Hem yaz hem de ara transfer döneminde beklenenler çok daha fazla oyuncu ile anlaşan Fenerbahçe kadrosunda şişkinliği azaltmak istiyor.

Diğer yandan büyük umutlar ile aldığı fakat istediği performansı göremediği oyuncuları daha fazla takımda tutmanın bir anlamı olmadığını düşünen genç teknik direktör sezon sonunda bazı isimlere veda edilecek.

Devre arasında Dirar ile yolları ayıran ve Kemal Ademi’yi Fatih Karagümrük’e kiralayan sarı lacivertli takım sezon sonunda bu isim ile yollarını kesin olarak ayırmanın planlarını yapıyor.

Thiam ve Valencia’nın son haftalarda gösterdiği performanstan memnun olan teknik ekip, bir türlü beklenen performansı göstermeyen Papis Cisse ile de sezon sonunda yollarını ayıracak.

Diğer yandan dünyaca ünlü sol kanat oyuncusu Diego Perotti sakatlığı nedeni ile Arjantin’e gitti. Tedavisine Arjantin’de devam edecek olan oyuncunun sağlık durumu göz önünde tutularak Fenerbahçe’ye geri dönüp dönmeyeceği karar verilecek.

Takımda Gitmesi Muhtemel İsimler

Geçtiğimiz haftalarda yaşadığı psikolojik ve fiziksel rahatsızlıklarından dolayı forma şansı bulamayan ve performansı sorgulanan yıldız oyuncu Jose Sosa’nın derbide sakatlığı bulunan Gustavo’nun yerinde görev alması beklenirken tecrübeli orta saha futbolcusunun sezon sonunda takımdan ayrılması da sarı lacivertli yöneticiler arasında gündem konusu.

Öte yandan geçtiğimiz ara transfer döneminde Doğu Anadolu temsilcisi BB Erzurumspor ile adı anılan Mert Hakan Yandaş’ın son haftalardaki performansı taraftarların kafasında soru işareti oluşturdu.