Fenerbahçe’de Dünya Yıldızı Mesut Özil Krizi


Sarı lacivertli takıma gelmesi ile ses getiren dünya yıldızı futbolcu Mesut Özil transfer de büyük beklentilere giren taraftar ve transferinde büyük uğraşlar veren yönetimi futbolcunun bu sezon ve geçtiğimiz sezon ki takıma olan katkısı beklenen düzeyin altında kaldı.


Yıldız futbolcu Mesut Özil şuana kadar sarı lacivertli forma ile toplamda 19 maça çıkarak bu maçlar da sadece 2 ‘ sinde 90’ dakika saha da kalmayı başara bildi.


Vitor Pereira İle Sarı Lacivertli Yönetimde Fikir Ayrılığı


Sarı lacivertli yönetim yıldız oyuncunun transferinde çok fazla uğraşmış ve sonunda oyuncuyu büyük çabalar sonrasında sarı lacivertli formayı giydirmişlerdi.


Böylesine bir oyuncuyu yıldızı sahada futbol oynarken görmek isteyen sarı lacivertli yönetim Mesut Özil’in her maçta sahada olmasını istemesi bunu da teknik heyete iletmeleri özellikle teknik direktör Vitor Pereira ‘nın canını fazlası ile sıkmak ile kalmayacak hoca üzerinde ki baskıyı da bir hayli arttıracaktır.


Sarı lacivertli yönetim ile aynı fikirde olmayan tecrübeli hoca Vitor Pereira yıldız oyuncunun her maç ilk 11’ de sahada olmasına pek de sıcak bakmıyor ki aslında futbolcunun geçtiğimiz sezondan bu yana gösterdiği performansı ile de teknik direktör Vİtor Pereira haklı görünüyor.


Vitor Pereira ‘ nın sahaya yansıtmak istediği oyundan yani ikili mücadele isteyen, rakibi önde baskısı ile bunaltan fiziksel olarak güçlü bir takım yaratmak isteyen hoca bu anlamda Mesut Özil’ in sahada kalması teknik olarak zor görünüyor.


Yıldız oyuncu Alman milli takımında oynadığı zaman da İspanya da Real Madrid ‘ de oynadığı süre de ve hatta oyun temposu yüksek İngiltere de iken bile defans mücadelesi zayıf rakibi çok ısıran. Kovalayan bir oyuncu değildi.


Fiziksel olarak çok fazla beklenti içine girilmemesi geren futbolcu için kritik maçlar da yapacağı akıl dolu paslar asistler ile maç içerinde oyunun kilidini açabilecektir.


Taraftar Desteğini Arkasına Aldı


Sarı lacivertli takımın taraftarı da yıldız futbolcuya sosyal medya üzerinden destek mesajları göndermesi futbolcunun kendisini rahat hissetmesini sağlayacaktır. Taraftarın kendisine verdiği destekten dolayı mutlu olan Mest Özil taraftarına destekleri için teşekkür mesajı paylaştı.