Fenerbahçe’de Hala Arayış Devam Ediyor

Fenerbahçe’de Hala Arayış Devam Ediyor

21 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Fenerbahçe’de önümüzdeki sezon Süper Lig ve Avrupa Ligi için hazırlıklar devam ediyor. Geçen sezon Süper Lig’de şampiyonluğu kıl payı kaçıran sarı lacivertliler, şampiyonluk hasretini 7 yıla çıkardığı için gelecek sezona mutlak şampiyonluk parolası ile çıkacak. Öte yandan Avrupa Kupası’nda da mücadele edecek olan Fenerbahçe, Avrupa’da da gidebildiği yere kadar ilerlemek istiyor.

Bir yandan kamp hazırlıkları yapan sarı lacivertliler, diğer yandan da transfer çalışmalarını sürdürüyor. Teknik direktör Vitor Pereira’nın raporları ve görüşleri doğrultusunda hareket etmeye çalışan sarı lacivertli yönetimin ilk hedefi ise takıma golcü bir futbolcu kazandırmak olacak.

Fenerbahçe’nin Forvet Arayışı

Fenerbahçe yaz sezonu kapsamında Düzce’nin Topuk Yaylası’ndaki kampını tamamlayıp İstanbul’a döndü. Sarı lacivertliler, birkaç gün sonra ikinci kamp yeri olan Slovenya’ya hareket edecek. Teknik direktör Vitor Pereira, kamp dönemlerinde hem oyuncuları en iyi şekilde yeni sezona hazırlamaya çalışıyor hem de önümüzdeki sezon takımda kimlerin kalacağına ve kimlerin gideceğine karar vermeye çalışıyor.

Öte yandan Fenerbahçe’de forvet arayışları devam ediyor. Bu bağlamda yaz transfer sezonunun başında Almanya 2. Lig takımı olan Darmstadt’tan Serdar Dursun transfer edildi. Forvet mevki için bir futbolcunun daha transfer edilmesi planlanıyor. Listedeki isimlerinde başında ise Alexander Sörloth ile Vedat Muriç yer alıyor.

Fenerbahçe’nin Alexander Sörloth ve Vedat Muriç Israrı

Önümüzdeki sezon için bir forvet takviyesi daha yapmak isteyen Fenerbahçe’de hedefteki isimler Alexander Sörloth ile Vedat Muriç olmuş durumda. Her iki futbolcu için de kiralık olarak teklifler yapan sarı lacivertli yönetim, oyuncuların kulüplerinden gelecek olan cevapları bekliyor. Öte yandan takımda yer alan forvetlerden Mame Thiam ve Kemal Ademi’yi kiralık olarak göndermeyi planlıyor.

Ayrıca geçen sezon bekleneni veremeyen Mbawana Samatta’yı teklif gelmesi halinde o da kiralık olarak takımdan gönderilecek. Fenerbahçe’de ayrıca forvet mevkisi için bir de Enner Valencia buluyor. Fenerbahçe, Ekvadorlu futbolcunun memnun olduğu için hem gelecek sezonda da bu futbolcu ile yola devam etmek istiyor hem forvet transferini aceleye getirmeden en doğru ismi takıma katmanın hesaplarını yapıyor.