FENERBAHÇE’DE HOCA ADAYININ DETAYLARI

Sarı lacivertli Fenerbahçe’de teknik direktör arayışı hala hız kesmeden devam ediyor. Birçok aday var var fakat hepsi ile hala sadece görüşmeler yapılıyor. Resmi olarak Fenerbahçe’de henüz adımlar atılmadı.

Erol Bulut’un ardından yoluna Sportif Teknik Direktör Emre Bölezoğlu ile devam eden ve sezonun son haftalarından Bölezoğlu yönetimi ile sahaya çıkan bir Fenerbahçe izledik. Erol Bult’un yönetim şeklinden sonra Emre Bölezoplu’nun maç galibiyetleri ve performasnları oldukça dikkat çekiciydi.

Özellikle Fenerbahçe’de Erol Bulut yönetimi ile beraber oluşan Kadköy Laneti Emre Bölezoğlu yönetiminde yok olmuştu. Genç teknik adam ilk hocalık deneyimini uzun yıllar top koşturduğu ve sarı lacivert forması ile beraber ter döktüğü kulüpte yaptı. Erol Bulut gelecek sezon Gaziantep FK’nin başında sahaya çıkacak. Emre Bölezoğlu nasıl bir kariyer adımı atacak henüz belli değil.

Tüm bu olayların ışığında Fenerbahçe kendi ruhuna ve performansını en iyi şekilde yansıtacak bir hoca ile anlaşmak istiyor. Yabancı teknik direktör kesinliği konusunda Ali Koç açıklama yapmıştı ve şu an tüm adaylar başarılı yabancı teknik direktörler. Bu yazımızda da Fenerbahçe’nin şu sıralar en büyük adayı olan Ferreria’nın detaylarını yazdık.

YILLIK 2 MİLYON EURO NET MAAŞ

Paulo Sousa ve Abel Ferreria’nın Fenerbahçe yönetiminden 3’er yıllık sözleşme, yıllık 2 milyon Euro net maaş ve başarı bonusları talep ettiği öğrenildi. Brezilya basınında çıkan haberlerde, Fenerbahçe’den aldığı teklifle kafası karışan Abel Ferreira’nın, Palmeiras’ta eskisi kadar mutlu olmadığı belirtildi.

Polonya basınında ise Paulo Suosa’nın Fenerbahçe’den aldığı teklifin milli takımda kazandığının iki katı olduğu kaydedildi. Öte yandan sarı lacivertlilerin teklif götürdüğü Alman teknik direktör Joachim Löw’ün, Avrupa Şampiyonası’nın hemen ardından herhangi bir takım çalıştırmayı planlamadığı öğrenildi.

DÜŞÜNMEK İÇİN SÜRE İSTEDİ

Fenerbahçe’nin ciddi olarak üzerinde durduğu bir diğer isim ise Lucien Favre. Başarılı teknik adam, her ne kadar İsviçreli olsa da kariyerinin önemli bir bölümünü Almanya’da geçirdi. Selahattin Baki’yle görüşen Favre, sosyal medyadaki taraftar yorumlarında oldukça öne çıkıyor. Öte yandan İsviçreli çalıştırıcı, Fenerbahçe yönetiminden aldığı teklif için düşünme süresi istedi. Sarı Kanarya, Favre’den gelecek yanıta göre teknik direktör konusundaki kararını önümüzdeki günlerde açıklayacak.