Fenerbahçe’de Islık Şoku

Fenerbahçe’de Islık Şoku

23 Ekim 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Süper Lig’de aldığı sonuçlarla ligin zirvesine yerleşen ancak Trabzonspor maçıyla birinciliği Bordo-Mavili ekibe kaptıran Fenerbahçe’de Antwerp karşısında alınan 2-2 beraberlik, rüzgarı tersine çevirmişe benziyor.

Avrupa Ligi grubunda çıktığı 3 maçta sadece 2 puan toplayabilen ve gruptan çıkma şansını bir hayli zora sokan Fenerbahçe’de 21 Ekim tarihinde Kadıköy’de oynanan ve kötü bir oyunla 2-2 berabere kalınan Antwerp maçından sonra taraftarlar takımı ıslıkladı ve yuhaladılar.

Maç sonrasında Vitor Pereira’nın tansiyonu yükselten açıklamaları da Fenerbahçe için çanların çalmasına neden oluyor.

Camianın Mesut, Pereira’nın Taktik Israrı

Fenerbahçe’ye geldiği andan itibaren taraftarları ve camiayı ortadan ikiye bölen Mesut Özil’in bu durumu henüz değişebilmiş değil.

İstenilen seviyenin yakınına dahi yaklaşamadığı için eleştirilen oyuncuyu takımda görmek istemeyen bir grup bulunurken, Fenerbahçe’nin ön taraftaki yaratıcılık eksiği nedeniyle Mesut’un ne olursa olsun sahada olması gerektiğini savunan bir başka grup da Mesut konusunda ısrarcı oluyor.

Ancak Mesut’un bu iki tarafı da susturabilecek bir performans gösterememesinden kaynaklanan problemle birlikte Fenerbahçe’de yaşanan bir diğer problem Vitor Pereira’nın tek bir plana dair çok ciddi bir ısrar gösteriyor olması. Rakibine göre sisteminde esneklik sağlamak konusunda imtina eden Vitor Pereira’nın bu tavrının neden oluştuğunu anlamak oldukça güç.

Her geçen gün rakiplerinin Fenerbahçe’nin taktiğine hazırlandığını bildiğimiz bir ortamda, Vitor Pereira’nın oyuncunun adını değiştirip sistemini sabit bırakıyor olması Fenerbahçe’ye puan kayıpları yaşattı.

Bununla birlikte taktiği ne olursa olsun Vitor Pereira’nın Mesut Özil’i kullanıp kullanmayacağı, kullanacaksa ne kadar kullanacağı ve kullanmayacaksa da neden kullanmayacağı konusunda durmadan tartışmaların devam edecek gibi görünüyor olması Fenerbahçe’de bir süre daha devam edecek.

Altay ve Samuel Alanya Maçında Yok

Bununla birlikte Fenerbahçe, 10. Hafta sahasında ağırlayacağı Alanyaspor karşısında Altay Bayındır ve Osayi-Samuel’den mahrum kalacak. Trabzonspor deplasmanından sonra iki oyuncu, yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK’ya sevk edilmişti.

PFDK’dan yapılan açıklamayla Altay Bayındır 1 maç ceza alırken, Bright-Osayi Samuel ise 3 maç ceza aldı. Çağdaş Atan ile iyi bir yükselişe geçen ancak bu sezon ilk 3 haftada alınan olumsuz sonuçlar nedeniyle Atan ile yollarını ayıran Alanyaspor, Bülent Korkmaz’ı takımın başına getirmişti.

Bülent Korkmaz nedeniyle biraz daha skora yönelik bir oyun oynayan ve en son Yukatel Kayserispor karşısında 6-3’lük galibiyet alan Alanyaspor, 6 haftadan beri mağlup olmuyor. 24 Ekim tarihinde Kadıköy’de oynanacak maç öncesinde Fenerbahçe 19 puanla 3. Sırada yer alırken, 17 puanı olan Alanyaspor 7. Sırada bulunuyor.

Bu maçtan sonra zorlu Konya deplasmanına gidecek olan Fenerbahçe, bu maçtan kesinlikle galibiyetle ayrılmak isterken, Alanyaspor cephesinde ise hedef yenilmezlik serisini uzatmak ve kendisinden üst sıralarda Trabzonspor dışında yer alan 4 takımın birbirleriyle karşılaşacağı haftada alacağı galibiyetle üst sıralara yerleşmek olacak.