Fenerbahçe’de Kritik Seçim Haftası Geldi

Fenerbahçe’de Kritik Seçim Haftası Geldi

22 Haziran 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Geçtiğimiz Süper Lig sezonunu hayal kırıklığı ile sonlandıran Fenerbahçe, yeni sezon hazırlıkları içinde transfer haberleriyle gündeme geliyordu. Şimdi ki gündem ise Fenerbahçe’de uzun zamandır beklenen kritik seçim haftası…  Sarı Lacivertliler’de 25-26’da Haziran haftasında yapılması planlanan seçimle birlikte hareketli günlerin başlayacağı tahmin ediliyor. Başkanın belirlenmesi sonrasında yeni sezon için teknik adam belli olacak, transferde ivme kazanılacak ve yeni sezon planlaması yapılacak.

Fenerbahçe’yi heyecana boğacak seçim günleri takviminin ise şu şekilde olması planlanıyor; İki gün sürecek seçimli genel kurulda, öncelik olarak başkan ve yönetim kurulu belli olacak iken ardından yeni teknik heyet netlik kazanacak. Fenerbahçe’li futbolcular 1 Temmuz’da toplanacaklar ve Topuk Yaylası Kampı 5 Temmuz’da başlangıcını yapacak. Hafta içindeki nefes kesecek hareketliliğin, sadece başkan seçimi ve teknik adamın belirlenmesi ile sınırlı olmayacağı öğrenilirken, yeni transferler için de düğmeye basılacağı iddiaları ortaya atıldı.

Teknik Direktör Konusunda 3 Favori İsim Söz Konusu…

Fenerbahçe’nin yeni sezon öncesi ivme kazandıracak hareketliliği 25-26 Haziran tarihlerinde başlayacak. Yeni başkan ve yeni teknik direktörün belli olacağı bu hareketlilikte Ali Koç’un başkan olarak seçilmesine kesin gözüyle bakılırken Koç’un 3 favori teknik adamı olduğu ve kendisinin seçilmesi durumunda bu 3 isimden birini yeni sezon hocası olarak yer alacağı düşünülüyor. Kanarya’da gözler bu yolla yeni teknik direktörde… Ali Koç’un adayları ince eleyip sık dokuyarak 3’e indirdiği ve bu 3 isim ile kurulacak temaslarla yeni sezon hocası için imza attırılacağı düşünülüyor.

İşte Fenerbahçe’nin Aday Teknik Adamları

Seçim haftası öncesi birçok teması bulunan Kanarya’nın seçim sonrası ivme kazanarak yeni sezon öncesi net adımlar atacağı tahmin ediliyor. Rafael Benitez, Favre başta olmak üzere pek çok isimle temas kuran Sarı Lacivertliler’de son olarak Portekizli teknik adamlar Marco Silva ve Luis Castro’nun isimleri ön plana çıkmış durumda yer aldı. Portekiz’den O Jogo’nun haberine göre, Marco Silva’nın İnternacional’in teklifine olumsuz yanıt verdiği öğrenildi. 54 yaşındaki teknik adamın, CSKA Moskova’nın da ilgisine rağmen Fenerbahçe’ye daha sıcak baktığı bildirildi. En son Everton ile çalıştıran Marco Silva 1.5 yıldır işsiz durumda.