Fenerbahçe’de Yaşanan Son Gelişmeler ve Alınan Kararlar

Fenerbahçe’de önümüzdeki sezonun çalışmaları devam ediyor. Portekizli teknik adam Vitor Pereira eşliğinde kamp programı kapsamındaki yapılması gerekenleri yapan sarı lacivertliler, hazırlık maçları ile de kendisini test ediyor.

Diğer Fenerbahçe yönetimi, teknik direktör Vitor Pereira’dan gelen raporlar ve görüşler doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdürüyor. Sarı lacivertli yönetim, tüm bunların dışında yeni bir karara imza attı. Süper Lig’in 2021 – 2022 sezonu öncesinde alınan karar formalar ile ilgili oldu.

Yönetimin Yeni Forma Kararı

Fenerbahçe’de gelecek sezon öncesinde hazırlıklar sürüyor. Bir yandan kamp programı ve hazırlık maçları, diğer yandan ise transfer planları ile yoluna tam gaz devam eden sarı lacivertlilerde yeni bir karar alındı. Fenerbahçe yönetiminin aldığı bu karar doğrultusunda oyuncuların sahada giydikleri formalardan gelir elde edilecek.

Başka bir deyiş ile futbolcular, maç bittikten sonra giydikleri formaları rakip takım oyuncuları ile değişemeyecek ya da evlerine götüremeyecekler ve maç bittikten ya da futbolcular oyundan çıktıktan sonra formalarını malzemecilere teslim edecekler.

Daha sonra ise futbolculardan alınan bu formalar sarı lacivertli yönetimin aldığı karar doğrultusunda açık artırma ile satışa çıkarılarak gelir elde etmeye çalışılacak.

Süper Lig’deki Diğer Takımlarda Forma Kararını Uygulayabilir

Fenerbahçe’de yönetimin aldığı bu yeni forma kararı aslında geçen sezon Süper Lig’in son haftalarında kısmen uygulanmaya başlanmıştı.

Son maçlarda bazı futbolculara ait formalar oyunculardan alınmış ve Fenerbahçe’nin Fenerium sitesinde ‘açık artırma’ bölümünde satışa çıkarılmıştı.

Hatta sarı lacivertlilerin yıldız futbolcusu Mesut Özil’in geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunun son haftalarında oynadığı MKE Ankaragücü maçında giydiği forma Fenerium’un ‘açık artırma’ bölümünde satışa çıkarılmış ve 5 bin 600 TL gibi fiyattan satılarak yeni alıcısını bulmuştu.

Bunun ardından sarı lacivertli yönetim, bu durumu gelecek sezon için kalıcı hale getirme kararı aldı.

Öte yandan bu yeni forma kararı, geçtiğimiz zamanda toplanan Kulüpler Birliği toplantısında da örnek gösterildi. Hatta Süper Lig’deki diğer bazı takımların da Fenerbahçe’nin almış olduğu bu kararı uygulamak istedikleri öğrenildi.

Böylece bu yeni forma kararını uygulayacak olan kulüpler ek bir mali gelir elde edebilecekler.