Fenerbahçe’de Yönetim Gidişattan Memnun Değil

Fenerbahçe’de Yönetim Gidişattan Memnun Değil

11 Kasım 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Süper ligin en önemli ekiplerinden birsi olan Fenerbahçe’de yönetim takımın bulunduğu konum, oynanan futbol ve kenar yönetiminden memnun değil. Sezon başında Fenerbahçe yönetimi birçok teknik adam ile görülüşünmüş ve öncelik verilen bazı önemli teknik direktörlerden geri dönüş alınamamıştı.

Fenerbahçe yönetiminin elinde bulunan yine kendilerinin belirlemiş olduğu teknik adam listesine göre daha önce de Fenerbahçe’de teknik direktörlük koltuğuna oturmuş Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile görüşülmüştü. Portekizli eski teknik direktörü ile gerçekleşen ilk görüşmeden 1 gün sonra anlaşılmıştı.

Bu anlaşma ile birlikte Fenerbahçe’de 2. Vitor Pereira dönemi resmen başlamış oldu. Geride kalan dönemde inişler ve çıkışlar yaşanmış hatta liderlik koltuğuna da geçmeyi başarmıştı. Sonraki dönemde ise işler beklenildiği gitmedi ve hem Avrupa liginde hem de süper ligde beklenmedik mağlubiyetler alındı.

Bu olumsuz sonuçlar sebebiyle Fenerbahçe yönetimi takımın gidişatından memnun değil.

Fenerbahçe’de 2. Vitor Pereira Yönetimi

Özetle söylemek gerekirse güzel bir başlangıç yapılsa da son dönemde takım olumsuz sonuçlar aldı ve iyi giden 2. Vitor Pereira dönemi olumsuz bir ivme aldı. Portekizli teknik adamın günümüze kadar geldiği konumu böyle özetlerken daha yakından inceleyelim:

2 Temmuz’da Fenerbahçe’de 2. Vitor Pereira dönemi resmi olarak başlamış oldu. Vitor Pereira yönetiminde Fenerbahçe Avrupa ligi elemeleri de dahil olmak üzere ilk 5 maçta 11 gol atıp kalesinde yalnızca 2 gol görmüş ve bu 5 maçtan da galip ayrılmıştı. Daha sonraki iki resmi maçta beraberlik alınmış olsa da sonrasında tekrar galibiyetler alınmıştı.

İşlerin olumsuz ilerlemeye başladığı ilk maç ise Avrupa ligi grubunda Yunan temsilcisi Olympiakos karşısında alınan 3 – 0 skorlu net yenilgi oldu. Olymoiakos maçı spor severlere ve diğer takımlara gösterdi ki Fenerbahçe 3-4-3 dizilişi ile sahaya çıktığında orta sahasındaki 2 orta saha oyuncusu için elindeki oyuncular bu formata uymuyor ve istenilen verim alınamıyor.

Bu maç hem net bir yenilgi hem de Vitor Pereira’nın Fenerbahçe’sinin en büyük zaafı ortaya çıkarılmış oldu.

Daha sonraki dönemde rakipleri bu zaaftan yararlanmış ve kazanan tarafın liderlik koltuğuna oturacağı Trabzonspor maçında da bu gözler önüne serilmiş Fenerbahçe önce orta sahayı kaybetmiş daha sonra ise maçı kaybetmişti.

Geride kalan dönemde Fenerbahçe’nin 2. Bir zaafı da ortaya çıkmış oldu. Bu zaaf ise Fenerbahçe’nin duran toplarda savunma yapmakta zorlanıyor olması. Birçok maçta rakipler Fenerbahçe’nin bu zafiyetinden de yararlanmıştı.

Fenerbahçe Yönetimi Teknik Direktör Arayışlarına Başladı

Milli ara dönüşünde ligimizin bir diğer önemli ekibi ve Fenerbahçe’nin de Ezeli rakibi Galatasaray ile derbi mücadelesi verecek. Bu maç öncesinde pek teknik direktör değişikliği beklenmese de şimdiden teknik adam arayışları başlandı.