Fenerbahçe’deki Son Gelişmeler ve Kararlar

Fenerbahçe’deki Son Gelişmeler ve Kararlar

10 Haziran 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Fenerbahçe’de bir yandan seçil genel kongre yaklaşırken diğer yanda ise transfer çalışmalar devam ediyor. Bilindiği üzere başkan Ali Koç, gelecek sezonlarda takımı yabancı bir teknik direktöre emanet etmek istiyor.

Bu bağlamda da aradığı teknik adamların Alman ya da Portekiz olduğunu dile getiren Ali Koç, bu konudaki görüşmeleri devam ettiğini söylemişti. Gelen bilgilere göre sarı lacivertli takım, teknik heyetin dışında da takımda forma giymesi için transfer görüşmelerinde Portekizli futbolculara yönelip görüşmeler hazırlamış durumda.

Fenerbahçe’de Fabio Martins Sesleri

Fenerbahçe’de seçimli genel kongre bekleyişi devam ederken, diğer yandan da teknik direktör arayışları devam ediyor. Bilindiği üzere henüz bir teknik direktör ile anlaşamayan sarı lacivertlilerde başkan Ali Koç, gelecek sezon sarı lacivertlilerin başında özellike Portekiz ya da Alman bir teknik adam ile yollarına devam edeceklerini söylemişti.

Öte yandan diğer takımlardan geri kalmamak adına sarı lacivertliler, kadro ve transfer çalışmalarını sürdürüyor. Tıpkı teknik direktör konusunda olduğu gibi Fenerbahçe, takıma katkı sağlayacak transferler için de gözünü özellikle Portekizli futbolculara çevirdi.

Bu bağlamda sarı lacivertlilerin gündemindeki sim Fabio Martins oldu. En son iki sezon önce Portekiz’in Familicao takımında oynayan ve 35 maçta sahaya çıktan Portekizli futbolcu, 12 gol atıp 5 de asist yapmıştı. Son olarak ise Arabistan’ın Shabab takımında oynaya ve 27 maçta görev yapan Fabio Martins, 9 gol atıp 4 de asist yapmıştı.

Bazı Futbolcular Takıma Vede Edecek

Fenerbahçe’de teknik direktör ve bazı yeni futbolcuların Portekizi olmalarının yanı sıra sarı lacivertlilerin en önemli gündem konularından birisi de takımdan ayrılacak olan futbolcular. Bilindiği üzere Türkiye Futbol Federasyonu, geçtiğimiz günlerde yeni yabancı sınırını açıkladı.

Bunun üzere diğer bazı kulüpler gibi Fenerbahçe’de de özellikle yabancı futbolcular ile yollar ayrılacak. Yaklaşık 8 yabancı futbolcunun takımdan gönderilerek önemli bir sorunun daha çözülmesi bekleniyor. Gelecek sezon başka takımlara gönderilmesi beklenen futbolcuların başında Ademi, Frey, Dirar ve Zanka geliyor. Novak, Thiam, Samatta ve Perotti ile de yollarını ayırmaya hazırlanan Fenerbahçe’de Lemos da başka takıma kiralık olarak gönderilecek.