FENERBAHÇE’DEN KOMŞUYA

Sezon başında Şampiyonluk parolası ile Süper Lig’e başlayan sarı lacivertli ekipte Teknik Direktörlük koltuğunda oturan ve sezonun geneli itibariyle çalkantılı bir performans ortaya koyan, oynattığı futbol ve oyuncular ile arasındaki iletişimsizlik nedeniyle sık sık eleştiri oklarının hedefi olması ardından sarı lacivertli ekip Fenerbahçe ile yollarını ayıran genç teknik adam Erol Bulut’un yeni takımı hakkında dedikodular ortaya atıldı.

BULUT’UN YENİ TAKIMI

Fenerbahçe’de görev yaptığı teknik direktörlük koltuğunu bırakmasının ardından yerine Emre Belözoğlu getirilen genç teknik adam Erol Bulut’un teknik direktörlük yapacağı takım hakkında bazı iddialar ortaya atıldı. Genç hocanın sarı lacivertli ekibin ardından görev yapacağı takımın kesinleşmesinin çok yakın olduğu öğrenildi.

Süper Lig kapsamında Yeni Malatyaspor, Aytemiz Alanyaspor gibi Anadolu kulüpleri ile iyi bir performans ortaya koyan ve 2019 – 2020 sezonunda Aytemiz Alanyaspor ile Türkiye Kupası Finali oynama başarısı gösteren genç teknik direktör Erol Bulut göstermiş olduğu başarıların ardından Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’nin hocası olmuştu. Gösterdiği performans ile kimseyi mutlu edemeyen ve sık sık eleştiri oklarının hedefi olan genç teknik adamın Fenerbahçe’nin ardından görev yapacağı ekibin belli olduğu hakkında iddialar ortaya atıldı.

FUTBOLCULUĞUNDAN AŞİNA

Sarı lacivertli takımın başında aldığı kötü sonuçlardan sonra açıklama yapılmış ve Genç teknik direktörle yolların ayrıldığı, emeklerinden dolayı teşekkür edilmiş ve sözleşme feshedilen süre zarfından sonraki hocalık kariyeri için başarı dilekleri iletilmişti. Yeni Malatyaspor başında 69 maçta görev yapan genç hoca 1.45 maç başına puan ortalaması ile görev yaparken Aytemiz Alanyaspor teknik direktörlük görevinde 44 maça çıkmış ve 1,77 puan ortalaması elde etmişti.

Sarı lacivertli ekibin teknik direktörlük göreviyle 34 maça çıkan Erol Bulut 2,00 puan ortalamasıyla iyi sayılacak bir performans göstermişti ancak Fenerbahçe’nin beklentilerini karşılayamamıştı. Futbolculuk döneminde Olympiakos, Panionnios ve OFI gibi çeşitli Yunan kulüplerinde forma giyen genç hoca için bir başka Yunan kulübü AEK’nın genç hocayı listesine eklediği iddia edildi. Anlaşmanın yapılması halinde Erol Hoca futbolculuk yıllarını geçirdiği ülke Yunanistan’da bu kez hocalık yapacak.