FENERBAHÇE’DEN MARCELO SÜRPRİZİ

İspanyol basının en önemli gazetelerinden biri olan Marca, Real Madrid’le ilgili yayınladığı haberde, İspanyol devinin bütçede 50 milyon Euro’luk yer açmak adına Isco, Bale ve Marcelo ile yolları ayırmaya hazırlandığını ileri sürdü. Bu haber, en çok Fenerbahçe camiasında heyecan yaratt

ı. Başkan Ali Koç, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, sağ ve sol bekte fırsat transferlerinin gerçekleştirilebileceğini dile getirmişti. Sarı lacivertlilerin, bu açıklamanın ardından, Brezilyalı oyuncu hakkında çıkan haberlerin etkisiyle, Marcelo ile ilk teması kuracağı iddia edildi. Fenerbahçe yönetimi, Marcelo transferini gerçekleştiremezse Patrick Van Aanholt için harekete geçecek.

Fenerbahçe, yeni sezon için kadrosuna iddialı isimler katmak adına, transfer listesindeki oyuncularla temas kurmaya başladı. Sarı lacivertliler son günlerde ise Real Madrid’in sol bek oyuncusu Marcelo hakkında sevindirici haberler alıyor. Başkan Ali Koç, geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada, sağ ve sol bek mevkileri için fırsat transferlerinin olabileceğinden bahsetmişti.

Bu sözlerin ardından, İspanyol basınının en önemli gazetelerinden biri olan Marca’da Marcelo ilgili yer alan haber, sarı lacivertlileri heyecanlandırmaya yetti. Marca, Real Madrid’in kadroda yeni bir yapılandırmaya gideceğini ve takımın 50 milyon Euro’luk bir rahatlama sağlamak için Isco, Bale ve Marcelo ile vedalaşacağını ileri sürüldü. Fenerbahçe yönetimi ayrıca şu ana kadar Marcelo için herhangi bir takımın talip olmaması açısından da avantajlı görünüyor.

Bu nedenle hemen harekete geçen sarı lacivertli yönetim, Mesut Özil ve Roberto Carlos kozlarını da ileri sürerek bu transferi en kısa sürede bitirmeye kararlı. Öte yandan her iki ismin de Brezilyalı sol bekle ilk teması kurduğu ve Fenerbahçe hakkında oyuncuyu bilgilendirmeye başladığı iddia edildi. Bunun yanı sıra, Başkan Ali Koç’un 25–26 Haziran tarihlerinde yapılacak olan genel kurulda, Marcelo transferini açıklayarak camiada heyecan yaratmak istediği de öğrenildi.

FENERBAHÇE 3. KULÜBÜ OLACAK

Sarı lacivertli yönetim, eğer 33 yaşındaki yıldız futbolcunun transferini gerçekleştirebilirse, Marcelo’nun kariyerindeki 3. kulüp Fenerbahçe olacak. 2005/2006 sezonunda Fluminense’de top koşturan sol bek, 2007 yılının Ocak ayında Real Madrid’le el sıkıştı. Brezilyalı yıldız oyuncu, o günden itibaren tam 14 yıl boyunca Real Madrid’in formasını giydi.

VAN AANHOLT ALTERNATİF OLARAK ÖNE ÇIKIYOR

Fenerbahçe yönetimi, Marcelo transferi için tüm şartları zorlamaya hazır. Fakat başarılı sol bekin transferinde bir sorun çıkması halinde, alternatif birkaç isim daha belirlendi. Bu isimlerden en fazla öne çıkanı, Galatasaray’la da daha önce adı anılan ve Crystal Palace’da forma giyen Patrick Van Aanholt. İngiliz ekiple sözleşmesi sona eren Hollandalı oyuncu, EURO 2020’de Hollanda Milli Takımında yer alacak. Başka kulüplerin de kendisiyle ilgilendiği öğrenilen Van Aanholt’un, yeni sezonda hangi takımda yer alacağına EURO 2020’den sonra karar vermek istediği belirtildi.