FENERBAHÇELİ YILDIZ İSİM MESUT ÖZİL İNGİLTERE’DE GÜNDEM OLDU

FENERBAHÇELİ YILDIZ İSİM MESUT ÖZİL İNGİLTERE’DE GÜNDEM OLDU

18 Aralık 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘nin kadrosuna kattığı 33 yaşındaki tecrübeli yıldız isim Mesut Özil uzun süre futbol oynadığı İngiltere ‘de gündem oldu.

Bu sezon sarı lacivertli forma ile skora verdiği katkılar attığı goller ile İngiltere’ de gündeme gelen Mesut Özil’ in bu durumu Arsenal taraftarlarının da ilgisini çekmiş durumda.

Arsenal’ li taraftarlar yıldız oyuncu Mesut Özil’ in göstermiş olduğu performansı sonun da övgü dolu ifadeler kullanıldı.

MUSUT ÖZİL SARI LACİVERTLİ TAKIM FENERBAHÇE KARİYERİ

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘nin geçen sezon 2021 yılının ocak ayında devre arasında kadrosuna kattıkları yıldız isim Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil geçen sezon istediği performansı sergileyemezken, bu sezon ise sarı lacivertli takım da en çok skor katkısı veren oyuncu oldu.

Yıldız isim Mesut Özil geçen sezon sarı lacivertli forma ile toplamda süper lig, Türkiye Kupası ve Hazırlık maçları olmak üzere 16 kez forma giydiği Fenerbahçe‘de 3 asist katkısı sağlaya bilmişti.

Türk asıllı Alman yıldız Mesut Özil bu sezon ise sarı laciverti forma ile 17 resmi maçta 6 gol, 2 asistlik performansıyla yeniden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

PORTEKİZLİ TEKNİK ADAM VİTOR PEREİRA İLE SORUNLAR YAŞADI

Bu sezon sarı lacivertli forma ile skora en çok katkı sağlayan oyuncu olurken sezon içinde Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile de arasında yaşanan gerginlikler yıldız isme olumlu olarak yansımış gibi duruyor.

Kadroda süre bulmakta zorlandığı zamanlar da yedek kulübesinden çıkamayan yıldız isim Mesut Özil bu durumu kısa süre de atlatarak sar lacivertli takımın kadroya yazılan ilk oyuncusu oldu.

UZUN SÜRE SONRA ÖZİL 4 MAÇTA ÜST ÜSTE İLK 11’DE BAŞLADI

Süper lig de çıkmış olduğu son 4 karşılaşmaya bakacak olursak hem ilk 11’ de başlayıp hem de 90’ dakika saha da kala bilen oyuncu ilk defe sarı lacivertli takımın üst üste 4 karşılaşmada 11’ de başlayıp 90 dakika sahada kaldı. Sahada kaldığı karşılaşmalar da ise son 4 maçta sadece 1 mağlubiyet ile sahadan ayrılan sarı lacivertli takım son Gaziantep maçında da zaten 1 gol 1 asist performans ile oynamıştı.

Gösterdiği yüksek performansı sonrasında takımın ilk 11’ ine yerleşen kaptan Mesut Özil bu göstermiş olduğu performansı ile de İngiltere ‘de gündeme geldi.

ARSENAL TARAFTARINDAN MESUT ÖZİL’E ÖVGÜ

Sarı lacivertli forma ile göstermiş olduğu performans sonunda geçen sezonu Arsenal ‘de sadece 1 asist ile kapatan Mesut Özil bu sezon ise 17 maçta 6 gol atıp, 2 asist performansı İngiltere ‘de dikkat çekti.

Fenerbahçe forması ile gol ve asistlerine devam eden oyuncu için Arsenal taraftarı yıldız oyuncu için dünya çapında bir futbol efsanesi diye söz ediyorlar. Attığı goller ve yaptığı asistler ile İngiltere’ deki eski günlerine dönene yıldız isim böyle gider ise bu sezonun en çok konuşulan isimlerinden birisi olacak.