Fenerbahçe’nin Beto Konusundaki İnadı

Fenerbahçe yönetiminin gündeminde şimdilik ‘’ Beto ‘’ var. Kadroya kaliteli seçimler yaparak takımı güçlendirecek oyuncuları getirmeyi hedefleyen teknik direktör Vitor Pereira, son hız çalışmalarına devam ediyor. Sarı Lacivertliler golcü takviyesi yapmak için çalışıyor.

Portimonense forması giyen Beto, 1.94 boyunda ve başarılı bir futbolcu. Pivot forvet için Fenerbahçe yönetimi şimdiden çalışmalara başladı ve girişimlerini hızlandırdı gibi görünüyor. Hatta bu transferin gerçekleşmesi için teknik adam Vitor Pereira’nın devreye girerek, elinden geleni yapmaya çalıştığı da gelen son haberlerden.

Vitor Pereira ‘’Beto’’ İçin Devrede

Sarı Lacivertlilerin başarılı hocası Vitor Pereira, Beto için kolları sıvadı ve tüm gücüyle devreye girdi. Uzun boya sahip bir forvet arayan Pereira, Beto takıma girerse çok mutlu olacak gibi görünüyor. Bu tarife uyan başka oyuncular da bir ara gündem olmuştu. Parma’dan Andreas Cornelius ve Trabzonsporlu Alexander Sörloth ile önceden görüşen ve istediği forvet tarifine uyan bu oyuncularla anlaşmaya varamayan Pereira, son isim olarak Beto’yu düşündü ve teklifini oyuncuya yaptı. Beto ne cevap verecek henüz bilinmiyor ama sonuç olumlu gibi.

Fenerbahçe yönetiminde Beto için girişimler hızlandırıldı. Vitor Pereira 1.94 boyundaki dev pivot forveti istedi ve bu sebeple atılımlar hızlı bir hale getirildi. Kariyerini Portimonense’de devam ettiren Beto’nun başarılı bir geçmişi bulunuyor. Portimonense çıkış bedeli olarak 40 milyon Euro’yu sözleşmesine yazdırdığı Beto’yu, Fenerbahçe yönetimi kiralama formülüyle takımda tutmayı düşünüyor ve bu şekilde takıma oyuncuyu kazandırmayı hedefliyor. Portekiz’deki A Bola gazetesinin yüksek tirajlı olduğu ve bu haberlerin gazetede yayınlandığı biliniyor.

Fenerbahçe’de Son Dakika Transfer

Sarı Lacivertlilerin Beto transferinin Portekiz basınında da geniş yankı uyandırdığı aşikâr. Napoli, Milan, Lille, Wolfsburg, Leverkusen, Eintracht Frankfurt gibi takımların da Beto’nun peşinde olduğu gelen son haberlerden. Bu sebeple Teknik Direktör Pereira devreye girdi ve takıma katmak için Beto’nun peşine düştü. Oyuncuyu isteyen birçok takım var ve hepsi futbolcunun peşinde ona teklif götürüyor. Beto’yu takıma almak için Vitor Pereira’nın tüm yolları deneyeceği ve titizce bir şekilde çalışarak Beto’yu alacağı düşünülüyor.