Fenerbahçe’nin Fabio Martins Transferinde Son Aşamaya Gelindi

Geçtiğimiz sezon umduğunu bulamayan ve hayal kırıklığı yaratarak sezonu sonlandıran Fenerbahçe, yeni sezonda bu talihsizliği yaşamak istemiyor. Mutlak şampiyonluk isteyen Kanarya, bu yolla transfer çalışmalarına odaklanırken ilk olarak teknik direktör koltuğu sorunsalını çözmüş ve 5 sene aradan sonra Vitor Pereira ile tekrar yolları birleştirmişti. Sık sık yönetim ile iletişim halinde olan ve takımın üzerindeki kara bulutları dağıtan Pereira, başkan Ali Koç ile yaptığı görüşmede; beklere, kanatlara ve forvete birer takviye ile şampiyonluğu garantileyeceklerini söylemişti.

İddialı ilerleyen Pereira döneminde Diego Perotti’nin de ayrılığı konuşulunca Kanarya, aynı kalibrede başka bir yıldızı kanatlarının altına almaya karar verdi. Fenerbahçe’nin radarındaki isim Fabio Martins olurken yeni teknik direktör Vitor Pereira’dan da onay gecikmedi.

Perotti Yerine Sol Açık Arayan Kanarya Martins’i Buldu

Vitor Pereira’lı Fenerbahçe ilk bombasını patlatmaya hazırlanıyor. Diego Perotti’nin ayrılacağı kesinleşirken yerine sol açık arayan Sarı Lacivertliler, Fabio Martins’te karar kıldı. Fabio’nun transferine teknik adam Pereira’da onay verirken Fabio, Kanarya’nın son 1 senedir gündemindeydi. Sarı Lacivertli yönetimin 27 yaşındaki Martins ile her konuda anlaşmaya vardığı ve oyuncunun kulübü Braga ile pazarlıkların da sürdüğü öğrenildi.

Kanarya’nın ilk hedefinin yıldız futbolcuyu satın alma opsiyonuyla 1 yıllığına kiralamak olduğu düşünülüyor. Diğer ihtimalleri de düşünen Sarı Lacivertliler, Portekiz kulübünün ikna olmaması halinde bu kez bonservis pazarlıklarına girişecek. Sarı Lacivertlilerin 2 yıl daha kontratı olan Martins için 4 milyon Euro teklif edeceği iddia ediliyor.

Geçtiğimiz Sezon Son Dakikada Fikri Değişmişti

Başarılı yıldız isim Fabio Martins uzun bir süredir Fenerbahçe’nin radarında yer alıyor. Sarı Lacivertliler geçtiğimiz sezon başında hem Braga hem de Portekizli yıldızla yine görüşmüş ve her konuda da anlaşmaya varmıştı fakat transferin devamı istenildiği şekilde sağlanamamıştı. Aslında mutlu sona ulaşılamamıştı. Çünkü başka bir takımdan gelen çok yüksek hatta uçuk bir rakam olunca, Martins’in Al Shabab’tan gelen tekliften bahsediyoruz. Martins bu teklifi ücreti cazip geldiği için kabul etti.

Fakat Martins takımdan umduğunu bulamadı ve Suudi Arabistan’da mutlu olamayınca Braga’ya geri döndü. Suudi Arabistan Ligi’nde 26 karşılaşmaya çıkan Fabio Martins, toplam 9 gol sevinci yaşatıp 4 asist başarısı gösterdi.