Fenerbahçe’nin Kamp Yıldızları

Fenerbahçe transfer sürecinin yanı sıra yoğun bir hazırlık süreci geçirdi. Hem kampa giren hem de hazırlık maçlarında rakipleri ile karşılaşan sarı lacivertliler 5 maçın 4’ünde galip olurken 1 maçı da berabere bitirdi. Bu kamplar esnasında bazı futbolcuların da yıldızı parladı. Miha Zajc, Marcel Tisserand ve Mert Hakan Yandaş kamp döneminin gözdeleriydi.

Fener’de Son Durum

Gelecek sezona çok az kala transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe, yaz sezonunda 2 başarılı transfer gerçekleştirdi. Serdar Dursun ve Steven Chalker kadroya dahil edildi. Yönetim, forvet, sağ ve sol bek transferi için çalışmalarını yürütüyor.

Fenerbahçe yaz sezonunda başarılı bir hazırlık dönemi geçirdi. 5 hazırlık maçına çıkan takım 4 galibiyet elde ederken bir kez de beraberliği deneyimledi. 

Deneyimli teknik direktör Vitor Pereira takımda yeni bir taktik uygulamaya koyuldu. Hazırlık maçlarında uygulanan 3-4-3 taktiği için güzel geri dönüşler alındı. Pereira’nın hedefi lig başlamadan önce bu taktiği oyuncular arasında iyice oturtmak ve taktiği kalıcı hale getirmek. Bunun için yoğun antremanlar devam ediyor. 

Hazırlık maçları sırasında gözlem yapan Pereira, bazı isimlerin gitmesine karar verirken bazı isimlerin de başarısını takdir etti.

Pereira, 9 ismi yönetime bildirerek bu oyuncuların takımdan yollanmalarını istedi. Bu isimler Barış Alıcı, İsmail Yüksek, Melih Bostan, Emir Miray Köksal, Murat Sağlam, Mame Thiam, Sadık Çiftpınar, Kemal Ademi ve Oğuz Kağan Güçtekin olarak belirlendi. Bazı oyuncuların da takımdaki geleceği belirsizliğini koruyor.

Buna karşın maçlarda 3 ismin yıldızı parladı.

İşte O İsimler

Hazırlık maçları esnasında yıldızı parlayan bu isimler Miha Zajc, Marcel Tisserand ve Mert Hakan Yandaş olarak belirlendi.

Takımdan yabancı isimleri gitmesi gerekirken Marcel Tisserand ismine sıcak bakılıyordu. Kongolu futbolcu, üçlü savunmanın sağından verdiği paslar ve hücum kabiliyeti sayesinde Portekizli teknik direktörden büyük beğeni aldı.

Orta sahada güzel bir performans sergileyen Miha Zajc, dinamikliği, hücumdaki başarısı ve skora destek vermesiyle transfer sürecinde kafa karışıklığı yarattı. Orta saha bolluğunun içinde Serie A’ya transfer olması planlanan oyuncu için süreç askıya alınacak.

Geçen sezonu silik geçiren Mert Hakan Yandaş, hazırlık maçlarındaki başarısı ile dikkatleri üzerine topladı.

Kadroda Bright Osayi Samuel’e iyi bir şans vermesi beklenen Pereira, Novak ve Ferdi Kadıoğlu’nu kadroda tutarak başarısını arttırmayı planlıyor.