FENERBAHÇE’NİN ORTA SAHASI BAKASETAS’A YETİŞEMEDİ

Sarı lacivertli takımın orta saha oyuncularını bu sezon içerisin deki gösterdikleri performansları takımlarına hücum anlamında kötü kaldı.

Sarı lacivertli takımın orta sahaları MaxMeyer, Diego Crespo, Gustavo, Zajc, Mert Hakan Yandaş ve Sosa’nın performansları Trabzonsporlu yıldız isim A. Bakasetas ‘a yetişemediler.

SARI LACİVERTLİ TAKIMIN ORTA SAHASI HÜCUMDA ZAYIF KALDI

Fenerbahçe takımı bu sezon süper lig de orta sahası en zengin olan takımlardan birisi oldular. Ancak bu zenginlik istatistiklere hiç yansımamış durumda.

Sarı lacivertli takım da orta sahasında oynayan oyuncuları sahaları Max Meyer, Diego Crespo, Gustavo, Zajc, Mert Hakan Yandaş ve Sosa hücum anlamın da takımlarına verdikleri destek bir hayli kötü.

Teknik adam Vitor Pereira orta sahada tam olarak bir istikrar yakalayamayan teknik adam sürekli oyuncuların yerleri ile de oynadığı için bu istatistikler düşük kaldı.  Orta sahada bakıldığın da Gustavo ‘ dan vazgeçmeyen sarı lacivertli takım da hücum da en çok destek veren oyuncusu da Gustavo olmuş oluyor. Kaleye isabetli şut oranı takım daki diğer orta sahalara göre daha iyi olan oyuncu bu sezon 10 karşılaşmada 1 gol sevinci yaşadı.

Brezilyalı oyuncunun yanında daha çok partneri olarak kullandığı isim Miha Zajc olurken Sloven oyuncu attığı 1 gol ile takımına katkı verdi. Orta sahadaki diğer oyuncular Sosa, Crespo, Mert Hakan ve MaxMeyer ise bu sezon daha henüz takımların da gol veya asist katkısında bulunmadılar.

YUNAN OYUNCU BAKASETAS TEK BAŞINA HEPSİNİ GEÇTİ

Bordo mavili takımın bu sezon takımında ki en önemli isimlerden birisi olan Yunan oyuncu A. Bakasetas bu sezon ki performansı ile süper lig ‘in en değerli oyuncusu olduğu kesin.

Takımın da saha içerisinde tam bir lider olan tecrübeli oyuncu oyun okuması, pozisyon alması saha içi maç içerisinde ki aklı ile süper lig de ki en değerli orta saha oyuncularından birisi olmuş durumda.

Bordo mavili takım Trabzonspor ile bu sezon istatistikleri alt üst eden Yunan oyuncu A. Bakasetas takımı ile çıktığı 9 süper lig karşılaşmasında 7 gol ve 3 asist katkısı sağlamış durumda.

Orta sahada tek başına bir lider olan tecrübeli isim sarı lacivertli takımın orta sahasında ki 6 oyuncunu da tek başına geride bıraktı.

Mesafe tanımaksızın rakip kalelere gönderdikleri isabetli şut değerleri ile sadece sarı lacivertli takım Fenerbahçe değil diğer ekipler de de tecrübeli ismi yakalaya bilen bir başka orta saha oyuncu şuan da yok.

Göstermiş olduğu sahada ki üstün performansı yanı sıra Psikoloji okumuş birisi için saha içerisinde oyunun dinamitlerini çok iyi bilen takım arkadaşlarına çok iyi bir lider olan tecrübeli isim takımını sadece kendi performansı ile bu sezon şampiyonluğa taşıyacak isimlerden birisi.