FENERBAHÇE’NİN PERFORMANSI GÖZ DOLDURUYOR

FENERBAHÇE’NİN PERFORMANSI GÖZ DOLDURUYOR

18 Ocak 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde son haftalarda tamamen farklı bir performans ortaya koyan sarı lacivertli ekip Fenerbahçe Beko, Panathinaikos karşısında hücumda su benzer biçimde aktı ve play-off yarışında ben de varım dedi.

Sezona iyi basketbol oynayarak süregelen sarı – lacivertliler, arkasından ağırlık basma benzer biçimde bir döneme girmişti. Khimki maçının arkasından çıkmış olduğu 8 maçta 7 mücadeleyi kaybeden, değişik ve ağır mağlubiyetler alan temsilcimiz, fazlaca eleştiri bir dönemde ayağa kalkmayı başardı.

Asvel, Olympiakos, Kızılyıldız ve Baskonia galibiyetleriyle moral gören Fenerbahçe Beko bundan sonrasında daha sıkıntılı bir fikstüre girecek. Bu noktada Panathinaikos maçı fazlaca hayati bir eşikti.

VESELY FORMUNDAYDI

Maça topu fazlaca iyi paylaşarak giren Fenerbahçe Beko’da bir oyun kurucu benzer biçimde topu dağıtan Jan Vesely tekrar fazlaca formdaydı. Müthiş bir pas istasyonu haline gelen Çek uzun, gerektiğinde orta mesafe şutlarıyla da hücumda takımını rahatlattı, liderlik rolünü savunmada da devam ettirdi.

Takımın liderleri Vesely ve De Colo’nun yanı sıra tamamlayıcı parçalar da üstlerine düşen rolü yerine getirdi. Skor yükünü fazlaca iyi paylaşan sarı – lacivertlilerde Guduric, Brown ve Ulanovas da çift haneli skor üreterek öne çıktılar. Dyshawn Pierre ve Ahmet Düverioğlu da ortaya koydukları enerjiyle Panathinaikos’un gardını düşüren adların başlangıcında geldiler.

Bu maça kadar Euroleague’in minimum rakam atan ekibi olan Fenerbahçe Beko, Yunan kadrosunun potasına tam 100 rakam bıraktı ve sezonun en skorer müsabakasını geride bıraktı. Igor Kokoskov’un kadrosu bu sürem en çokca 84 rakam atabilmişti.

KULÜP REKORU KIRILMIŞTI

Son maçta Baskonia karşısında 29 asistle kulüp rekorunu kıran temsilcimiz, Panathinaikos karşısında da 15 üçlük isabeti bularak bu sezonun en yüksek rakamına ulaştı. Farklı kaybetmiş olduğu maçların aksine artık oyun disiplininden kopmayan Fenerbahçe Beko’da Marko Guduric beklentilerin fazlaca üstünde katkı verdi.

Onun gelişiyle De Colo da rahatladı ve takımın hücumdaki top paylaşımı fazlaca daha iyi hale geldi. Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde son haftalarda değişik kimliğe bürünen Fenerbahçe Beko, Panathinaikos karşısında hücumda su benzer biçimde aktı ve play-off yarışında ben de varım dedi.