Fenerbahçe’nin Stoper Arayışları

Bu sezon Süper Lig’e sezon öncesinde yaptığı birçok transfer ile şampiyonluk parolası ile başlayan Fenerbahçe, ligin geride kalan 17 haftasında en çok sıkıntı yaşadığı bölge stoper mevkisi oldu. Sezona stoper mevkiinde Marcel Tisserand, Mauricio Lemos, Serdar Aziz ve Sadık Çiftpınar gibi isimler ile başlayan sarı lacivertli takım ilk haftalarda Mauricio Lemos ve Marcel Tisserand ikilisiyle oynadı.

Özellikle Mauricio Lemos’un performans ve form düşüklüğü yaşamasından ötürü Fenerbahçe, Marcel Tisserand ve Serdar Aziz ikilisiyle oynamaya devam etti.

Daha sonra Serdar Aziz’in yaşadığı sakatlık ve cezalar sebebiyle sarı lacivertli takım, özellikle son haftalarda Marcel Tisserand ve Sadık Çiftpınar ikilisi ile sahaya çıkıyor.

Fakat yapılan bireysel hataların özellikle savunma mevkisinde oynayan oyunculardan gelmesi nedeniyle Fenerbahçe, ara transfer döneminde stoper arayışlarını sürdürüyor. Bu bağlamda, dün kulüpten yapılan açıklamaya göre sarı lacivertli takım, stoper Attila Szalai’yi ile anlaşma sağladı.

Attila Szalayi İmza İçin Geliyor

Fenerbahçe aradığı stoperi Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin Apollon Limassol takımında buldu. Teknik direktör Erol Bulut’un da istediği ve Fenerbahçe yönetiminin de bir süredir temas halinde olduğu Macar stoper Attila Szalai ile prensip anlaşmasına varıldı.

Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamaya göre, Macaristan Milli Takımı’nında formasını giyen 22 yaşındaki defans oyuncusu Attila Szalai, hem sağlık kontrolünden geçmek için hem de transfer süreçlerini tamamlamak için İstanbul’a geleceği duyuruldu. Böylelikle Macar futbolcunun önümüzdeki günlerde İstanbul’a gelmesi ve resmi imzaların atılması bekleniyor.

Attila Szalai’nin Kariyeri

Futbolculuk kariyerine Rapid Wien’de başlayan Attila Szalai, daha sonra Macaristan’ın 1. Lig takımlarından Mezőkövesd Zsóry FC takımına transfer oldu. Burada 45 maçta sahaya çıkan Attila Szalai, 2 gol attı.

Daha sonra Güney Kıbrıs Rum Kesimi 1. Lig takımlarından Apollon Limassol’a transfer olan Attila Szalai, ilk sezonunda 24 maçta sahaya çıktı ve 2 gol oldu.

Özellikle Almanya Bundes Liga takımlarının da transfer hedefinde olan Attila Szalai, bu sezon oynadığı 19 maçta ise 3 gol atmayı başardı. Öte yandan Macaristan Milli Takımı’nın da formasını giyen Attila Szalai, şimdiye kadar 7 kez Milli forma ile sahaya çıktı.