Fenerbahçe’nin Teknik Adamından Vedat Muriqi İçin Onay Geldi

Fenerbahçe’nin Teknik Adamından Vedat Muriqi İçin Onay Geldi

6 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Geçtiğimiz sezonu istediği gibi geçiremeyen ve sezonun hayal kırıklığı yaşatan takımlarından olan Fenerbahçe, yeni sezon hazırlıklarında… Büyük bir titizlikle yürüttüğü çalışmaları yeni teknik adamın katılımıyla daha da hızlandıran Kanarya, yeni kararlar verme aşamasında… Fenerbahçe’de yeni teknik direktör Vitor Pereira dönemi başlarken yeni kararlar alınması da gecikmedi.

Yapılması düşünülen isimler yönetim tarafından Pereira’nın önüne konuldu. Özellikle bir isim radarda ışık yakarken yeni teknik direktörün bu ışığa evet oyu verdiği öğrenildi. Evet oyu alınması yönetimi rahatlatırken eski oyuncu Vedat Muriqi için temaslara geçildi. Muriqi’nin de Fenerbahçe formasını tekrar giymek istediği bilinirken Kanarya menajerler ile aynı masaya oturma aşamasında… Sarı Lacivertli yönetimin yeni teknik adam ile görüşmelerinde teknik adamın verdiği cevap oldukça net olurken yeni sezondaki transfer politikasını da belli ediyor.

Vitor Pereira’nın Vedat Muriqi İçin Sözleri;

Sarı Lacivertli yönetimin Fenerbahçe eski oyuncuları Vedat Muriqi için teknik direktör Vitor Pereira ile girdikleri temas sonucu Pereira çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yönetimin Vedat’ı yeni sezonda görme isteğini olumlu karşılayan Pereira, sözlerine Vedat Muriqi alınabiliyorsa alınsın diyerek başladı. Vedat Muriqi gibi bir santrfor istediğini dile getiren teknik direktör ardından böyle bir transferin sistemine uyduğunu da dile getirdi. Bunun üzerine Sarı Lacivertli yönetim, Vedat Muriqi için olan girişimlerini hızlandırdı ve gerekli temasları kurmakta gecikmedi.

Vedat İçin 20 Milyon Euro Bonservis Bedeli

Fenerbahçe’nin yeni sezon için sıcak baktığı Vedat Muriqi için bonservis bedelinin 20 milyon Euro olduğu öğrenildi. Eski Kanarya oyuncusu Vedat’ın da yeni sezonu Kanarya forması giyerek geçirmek istediği bilinirken ücret ve kiralama bedelinde de orta yolun bulunması gerektiğini düşünüyor.

Geçtiğimiz sezonu Lazio takımında geçiren Kosovalı golcünün, sezon içerisinde istediği süreyi alamadığı ve bu yüzden yeni sezonu Kanarya çatısı altında geçirmek istediği biliniyor. Fakat Lazio’nun bonservis bedeli arada sıkıntı yaratan bir olaya gebe olurken geri adım atılmıyor. Vedat Muriqi için 20 milyon Euro bonservis bedeli isteyen Lazio takımı, ücretin tamamının karşılanmasını da istiyor.