Fenerbahçe’nin Teknik Direktör Gündemi

Fenerbahçe’de önümüzdeki günlerde yapılacak olan seçimli genel kongrenin yanı sıra en büyük gündem konularından biri de hala belirsizliğini koruyan teknik direktör durumu. Bilindiği üzere başkan Ali Koç, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında son olarak sarı lacivertlilerde görev yapan Emre Belözoğlu ile yollarını ayırdığını söylemişti.

Buna ek olarak gelecek sezon yollarına yabancı bir teknik adam ile devam edeceklerini açıklamıştı. Bu teknik adamın ise Alman ya da Portekizli bir çalıştırıcı olacağı ve belirli kriterlere sahip olacağı belitilmişti. Fenerbahçe’nin son olarak bu konudaki gündeminde yer alan isim ise Rafa Benitez oldu.

Fenerbahçe Rafa Benitez İle Görüşecek

Başkan Ali Koç’un söylediği Alman ya da Portekizli bir teknik adam olmayan İspanyol teknik adam Rafa Benitez, sarı lacivertlilerin gündeminde yer aldı. Ali Koç’un istediği kritelerin çoğunu karşılayan teknik adamın hem lig hem Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu hem de özellikle İngiltere Premier Lig’in orta sıra takımları ile önemli başarıları bulunuyor. Bu yüzden başkan Ali Koç, önümüzdeki günlerde Rafa Benitez ile masaya oturacak.

Başka Takımlarda Devrede

Tecrübeli teknik adam Rafa Benitez, kariyerinde son olarak Çin’in Dalian Pro takımında görev yaptı. 61 yaşındaki çalıştırıcı, 23 Ocak’tan beri takım çalıştırmıyor. Fakat Rafa Benitez’i Fenerbahçe dışında isteyen iki takım daha var. Bu takımlar Premier Lig’den Everton ve Crysta Palace. Fakat özellikle Everton taraftarları Rafa Beniztez’i istemiyor. Çünkü tecrübeli teknik adam geçmişte Liverpool’da görev yapmıştı.

Crystal Palace’ın ise sunmuş olduğu projeler ve hedefler Rafa Beniztez için yeterli olarak görünmüyor. Bu yüzden şu an için en güçlü aday Fenerbahçe. Önümüzdeki günlerde sarı lacivertlilerin başkanı Ali Koç, tecrübeli teknik adam ile bir görüşme yapacak. Başkan Ali Koç, Fenerbahçe’nin hedeflerini ve projelerini 61 yaşındaki teknik adama anlatacak.

Bu görüşmede Rafa Benitez’de sarı lacivertlilerden beklentilerini ve kendi isteklerini sunacak. Bilindiği üzere başkan Ali Koç, Haziran’ın son haftasına kadar teknik direktör sorununu çözeceklerini söylemişti. Bu yüzden 15 gün için sarı lacivertlierin yeni teknik adamı belli olmuş olacak.