Fenerbahçe’nin Transfer Listesi Şekilleniyor

Bu sezona takımın başına ikinci kez getirdiği Vitor Pereira yönetiminde ve büyük umutlarla başlayan Fenerbahçe, ilk 12 haftanın sonucunda büyük bir hayal kırıklığı yaşadı ve Portekizli teknik direktörüyle yollarını ayırma noktasına kadar geldi.

Ligin ilk 8 haftasında oldukça iyi işler çıkarmasına rağmen Trabzonspor maçıyla birlikte tepetaklak olan Sarı Lacivertlilerde Vitor Pereira’nın görevinden alınacağına dair söylentiler, başkan Ali Koç’un 11 Kasım tarihinde düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamalarla birlikte şimdilik geçerliliğini yitirirken, ara transfer döneminin yaklaşmasıyla birlikte Sarı Lacivertlilerin adı birçok oyuncuyla anılmaya başlandı.

Basında yer alan haberlere göre, Fenerbahçe’nin hedeflerinde üç farklı bölgeye transfer yapmak var.

Golcü Arayışı Devam Ediyor

Ali Koç yönetiminin en başarısız olduğu alanlardan birisi olan golcü meselesiyle alakalı arayışlar yine devam ediyor gibi duruyor. 3 seneyi aşkın süre içerisinde birçok golcü Sarı Lacivertli formayı giyse de istenilen gol sayılarına neredeyse hiçbiri ulaşamadı ve büyük çoğunluğu bu nedenle hayal kırıklığı yarattı.

Bu sezon Vitor Pereira’nın sistemine de bağlanan gol yollarındaki sıkıntıları devre arasında net bir golcüyle ortadan kaldırmak isteyen Fenerbahçe’nin golcü listesinde Sardar Azmoun, Vedat Muriqi ve Luuk De Jong’un bulunduğu iddia ediliyor.

Rus temsilcisi Zenit forması altında oldukça iyi bir performans sergileyen İranlı Azmoun’un peşinde Avrupa’nın birçok büyük kulübü bulunmasına rağmen bu transferi gerçekleştirebilmek adına şartları zorlayacağı ifade edilen Fenerbahçe’de alternatiflerde yer alan Muriqi ve De Jong yabancı isimler değiller.

Şu an formasını giydiği Lazio’ya Fenerbahçe’de gösterdiği performansla transfer olan Vedat Muriqi’nin orada yaşadığı hayal kırıklığı nedeniyle Türkiye’ye geri dönmek istediği belirtilirken, Beşiktaş’ın bu yaz transferinde büyük çaba gösterdiği Luuk De Jong da Barcelona’da Muriqi ile benzer sıkıntıları yaşıyor ve kulüpten gönderilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Altay’ın Sakatlığı Kaleci Aratıyor

Kadrosunda Altay Bayındır ve Berke Özer gibi önemli kalecileri bulundurmasına rağmen Altay Bayındır’ın yaşadığı uzun süreli sakatlık ve Berke Özer’in de resmi maç tecrübesinin az olması nedeniyle tekrardan bir kaleci arayışına başlamak zorunda kalan Fenerbahçe’de öne çıkan isimlerin Çaykur Rizespor’da forma giyen Gökhan Akkan ve bir dönem takımda yer alan Ertuğrul Taşkıran olduğu belirtiliyor.

Fener’e Kanat Bek Şart

Vitor Pereira yönetiminde üçlü savunma formatına dönen Fenerbahçe’de en büyük eksikliklerden birisi olarak gösterilen kanat bek bölgesine de bir transferin yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Portekizli teknik direktörün orta saha veya kanat orijinli oyuncularla idare etmeye çalıştığı kanat bek pozisyonunda Fabricio Bustos ve Nicolas Cozza gibi isimlerle ilgilendiği belirtiliyor.

Bununla birlikte kanat bölgesine de eklemeler yapması beklenen Fenerbahçe’de en çok öne çıkan isim ise hemen hemen tüm transfer sezonlarında ilgilenilen Edin Visca olarak belirtiliyor. Boşnak yıldız için devre arasında Başakşehir ile görüşmesi beklenen Fenerbahçe’de bu transfer de takımın kaderini değiştirebilir.