Fenerbahçe’nin Yeni Teknik Direktör Adayları

Süper Lig’de 17’inci haftanın kapanış maçında kendi sahasında ağırladığı Beşiktaş karşısında genel olarak iyi bir performans gösteremeyen ve sahadan 2-2 beraberlikle ayrılan Fenerbahçe’de 20 Aralık tarihinde yapılan resmi duyuruyla birlikte teknik direktör Vitor Pereira ile yolların ayrıldığı açıklandı.

2021/2022 sezonunun başında teknik direktörlük görevine ikinci kez getirilen ve sezonun ilk aylarında Sarı Lacivertli camiayı bir hayli heyecanlandırmayı başaran Portekizli teknik direktör görevinin başında sadece 5.5 ay kalabilirken, Fenerbahçe’de yeni teknik direktöre dair planlamalar sürüyor.

Fenerbahçe’de Malumun İlanı

Bu sezon kadrosuna yine birçok ekleme yapan ve sürpriz bir karara imza atarak teknik direktör Vitor Pereria’yı Fenerbahçe’nin başına ikinci kez getiren Ali Koç ve yönetimi, aradan geçen 6 ay sonrasında artık ajandasını tekrar düzenlemek zorunda.

Zira uzun bir zamandan bu yana takımdan gönderilmesi beklenen ve gönderilmediği her haftada Fenerbahçeli taraftarların hararetini ve gerginliğini arttıran Vitor Pereira ile 20 Aralık tarihinde resmen yollar ayrıldı. Fenerbahçe’nin resmi sitesinde akşam saatlerinde yapılan açıklamayla birlikte Portekizli teknik direktörle karşılıklı anlaşılarak yolların ayrıldığı belirtilirken, Fenerbahçe’ye yakın bilgi kaynaklarından gelen haberler zaten uzun bir süreden bu yana Vitor Pereira’nın sadece fiilen teknik direktörlük yapmasına dair karar alındığı yönünde.

Fenerbahçeli yöneticilerin Süper Lig’in 15’inci haftasında oynanan ve 4-0 kazanılan Çaykur Rizespor maçı öncesinde tesislere giderek Vitor Pereira’ya resmen rest çektikleri ve özellikle 16’ıncı haftada alınan Gaziantep FK mağlubiyetinden sonra da ilişkilerin tamamen koptuğu biliniyor. Bununla birlikte sezona büyük bir ölçüde havlu atmış gibi gözüken Fenerbahçe’de teknik direktörlüğü koltuğu için 3 aday öne çıkıyor.

Bir dönem Fenerbahçe’de görev yapmış olan İsmail Kartal, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nda teknik direktör Stefan Kuntz’un yardımcılığını yapan Kenan Koçak ve bir dönem Beşiktaş’ı çalıştıran ve Fenerbahçe’nin sezon başında anlaşmış olmasına rağmen kulübünden izin alamadığı için takımın başına geçemeyen Slaven Bilic.

Fenerbahçe’nin Adayları ve Son Durumları

Fenerbahçe için öncelikli olarak gösterilen bu 3 aday arasında durumu en zor görünen Kenan Koçak olarak ifade ediliyor. Kenan Hoca’nın Stefan Kuntz yönetimindeki Milli Takım görevinden ayrılabilmesi için TFF’den izin alması gerekirken, camiada da hocanın tecrübesi konusunda kuşkular mevcut.

Kenan Koçak’ın teknik direktör olarak göreve getirilmesi durumunda yardımcısı olması için teklif götürüleceği iddia edilen İsmail Kartal ise şartlara göre direkt teknik direktörlük görevine de getirilebilir. 2020/2021 sezonunun Şubat ayından bu yana herhangi bir kulüpte görev yapmayan 60 yaşındaki teknik adam şu an herhangi bir takımı çalıştırmıyor.

Fenerbahçe’nin sezon başında da anlaşmaya vardığı Slaven Bilic ise şartlar yaz dönemine göre daha olgun bir vaziyette. Hatırlanacağı üzere Hırvat teknik direktör ile yaz döneminde anlaşılmış ancak Bilic’in kulübü Beijing Guouan’dan izin çıkmadığı için Fenerbahçe diğer alternatiflere yönelmek zorunda kalmıştı. Slaven Bilic’in sözleşmesi 31 Aralık 2021’de sona eriyor ve eğer bir aksilik olmazsa Hırvat teknik adamla anlaşılması bekleniyor.