Fenerbahçe’nin Yeni Teknik Direktörü Kim Oldu

2020 – 2021 sezonuna Erol Bulut ile başlayan Fenerbahçe; alınan başarısız sonuçlardan dolayı genç teknik adam ile yollarını ayırmıştı. Fenerbahçe’yi sezonun devamında Emre Belözoğlu çalıştırmıştı. Büyük umutlarla başladığı sezonu üçüncü olarak tamamlayan Fenerbahçe; sezonun bitmesiyle beraber Emre Belözoğlu ile yollarını ayırdı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan başkanlık seçimini kazanarak Fenerbahçe’deki ikinci dönemine başlayan Ali Koç; sezonun bitmesiyle beraber yabancı bir teknik adam ile çalışmak istediklerini ifade etmişti. Portekizli veya Alman teknik adam arayışlarında olan Ali Koç; iki ayı aşkın süreçte birçok isme teklif götürdü.

Paulo Fonseca, Marco Silva, Slaven Bilic, Rafael Benitez, Nuno Espirito Santo gibi isimlerle yapılan görüşmelerden bir sonuç alınamadı. Ancak, 2 Temmuz 2021 tarihinde Fenerbahçe hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından herkesin çok şaşırdığı yeni teknik direktörünü açıkladı.

Vitor Perreira Yeniden Fenerbahçe’de

Teknik direktör arayışlarında sona gelen Fenerbahçe; ilginç bir isimle anlaştı. Herkesin dünyaca ünlü bir teknik adam beklentisi vardı. Ancak, Fenerbahçe; eski hocası Vitor Perreira’da karar kıldı. Bu gelişme; bilhassa sosyal medyada büyük şaşkınlık yarattı. Fenerbahçeli taraftarlar ikiye bölündü. Bir grup Vitor Pereira’nın yanlış bir tercih olduğunu dile getirirken bir diğer grup ise deneyimli teknik adama ikinci bir şans verilmesinden yana tavır aldı.

Vitor Pereira Kimdir?

1968 doğumlu teknik adam; daha önce de Fenerbahçe’yi çalıştırmıştı. 2015 – 2016 sezonunda Fenerbahçe ile yolları kesişti. Fenerbahçe; o sezon öncesinde Robin Van Persie, Luis Nani, Simon Kjaer, Fernandao, Ozan Tufan, Volkan Şen gibi oyuncuları kadroya dahil etmişti. Ancak, Fenerbahçe için o sezon son derece kötü geçmişti.

Vitor Pereira; 2015 – 2016 sezonunda Fenerbahçe’nin başında toplam 61 maça çıktı. Bu maçlarda 37 galibiyet, 15 beraberlik ve 9 mağlubiyet aldı. 2016 yılının Ağustos ayında görevine son verildi. Vitor Pereira; Fenerbahçe macerasının ardından Almanya’nın 1860 Münih takımını çalıştırdı. Ancak, bu takımda yalnızca altı ay görev alabildi. Son olarak, Çin’in SH SIPG takımında görev alan Pereira; Fenerbahçe ile iki yıllık sözleşme imzaladı.