Fenerbahçe’nin Yeni Transferi Borini Olacaktı Fakat

Geçtiğimiz sezon yaşadığı hayal kırıklığını unutturmak isteyen Fenerbahçe, yeni sezon çalışmalarını tam gaz yürütüyor.

Gelecek sezon mutlak şampiyonluk isteyen Fenerbahçe, iddialı adımlar atmaktan çekinmiyor ve iddiasını ortaya koyuyor. Spor Toto Süper Lig’de sezon kapanır kapanmaz transfer girişimlerine başlayan Sarı Lacivertliler, birçok transfer haberiyle gündeme gelse de uzun bir süre teknik direktör koltuğu sorunu ile baş etmişti.

Yoğun çalışmalar sonucu doğru kararı vererek Vitor Pereira ile yolları birleştiren Kanarya, bu yolla çalışmalarına hem hız kattı hem de üzerindeki kara bulutları kaldırdı. Pereira’nın atakları ile daha sağlam adımlar atan Sarı Lacivertliler, uzun zamandır irtibatta olduğu bir isim ile anlaşamamış gibi gözüküyor. İtalyan basınından gelen haber, uzun zamandır Kanarya ile temasta olan Fabio Borini’nin İngiltere yolunu tuttuğunu iddia etti.

 Birmingham City’e Transfer Olmak Üzere

Pereira döneminde önce iletişim kuran Sarı Lacivertli yönetim, Fatih Karagümrük oyuncusu Fabiro Borini ile yeni sezon için olumlu bir temas halindeydi. Fakat deneyimli oyuncunun İtalyan basınından İngiltere Championship ekiplerinden Birmingham City’e transfer olacağı iddiası ortalığı karıştırdı. Fenerbahçe taraftarlarını şaşırtan bu atak, Sarı Lacivertli yönetimi de bir hayli şaşırttı. Gelen iddialar doğrultusunda Fatih Karagümrük ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunan deneyimli futbolcunun İngiltere yoluna sıcak baktığı ve transfer sürecinin bitmesinin yakın olduğu düşünülüyor.

Sezon Başında Adı Fenerbahçe İle Anılıyordu

Fenerbahçe’nin, Vitor Pereira döneminden önce, transfer sezonunun en başında adı ilk geçen isim Fabio Borini’ydi. Sarı Lacivertlilerin temas kurmakta gecikmediği isim için kulübü Fatih Karagümrük ile de iletişim kurulmuştu. O dönem konuyla alakalı Fatih Karagümrük’ün Başkanı Süleyman Hurma’dan da açıklama gelmişti. Gitmek istemeyen oyuncuları olduğundan bahsederek sözlerine başlayan Hurma, ilk olarak Borini’yi örnek gösterdi ve deneyimli oyuncunun sözleşmesini uzatmak istediğini de dile getirdi.

Ardından Borini’ye birçok kulüpten teklif olduğunu da ile getiren Hurma, başarılı futbolcunun Fatih Karagümrük ile 1 yıl daha sözleşmesi olduğunu ifade etti. Şimdiki yolu İngiltere sularında olan Borini’nin Sarı Lacivertli forması giymekten vazgeçtiği görülüyor.