corona virüsü

FIFA Başkanının Açıklamaları

Dünyada hızla yayılan corona virüsü her gün binlerce kişinin hayatını kaybetmesine sebep olurken dünya çapında covid 19 sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 100 bine yaklaştı. Spor dünyasında covid 19 sebebiyle her gün ayrı bir karar alınıyor. FIFA’dan yaptığı yeni açıklama ile en çok merak edilen konu olan liglerin başlaması için sağlık açısında yüzde yüz güvenli bir ortamın olması gerektiğini belirtti.

FIFA Başkanı Gianni Infantino FIFA olarak her zaman ilk önceliğin sağlık olduğunu vurgulayarak buna göre hareket ettiklerini bu sebeple de covid 19’un sağlığı tehdit etmeyen bir zamanda lig maçlarının başlayacağını anlattı. FIFA Başkanı futbolun, maçların, turnuvaların insan hayatından önemli olmadığını ve bu bilinç ile hareket edilmesi gerektiğini ifade etti.

‘’FIFA’nın Parası Değil Futbolun Parası’’

Gianni Infantino lig maçlarının oynanmamasını spor kulüplerini mali olarak sıkıntıya soktuğunu ama riskli bir ortamda bulunmaktansa beklemenin daha mantıklı olduğunu savundu. FIFA Başkanı mali olarak sıkıntıda olan ve zor duruma düşen kulüplere destek olunacağını FIFA’nın bu yardımı yapacak maddi gücü olan bir kurum olduğunu da sözlerine ekledi. Gianni Infantino FIFA’nın mali olarak güçlü olmasındaki paranın FIFA’nın parası değil futbolun parası olduğunu da belirterek bu paranın da futbol için harcanacağını söyledi.