covid 19

FIFA Hakemleri Doktor Oldu

Corona virüsü covid 19 dünyada her ülkede can kaybına yol açarken en fazla can kaybının yaşandığı ülke şu ana kadar İtalya oldu. İspanya ve Amerika’da da ciddi rakamlarda can kayıpları olsa da İtalya 15 bine yaklaşan hayatını kaybeden insan sayısıyla virüs ile mücadeleyi sürdürüyor.  İtalya’da gün geçtikçe vaka sayısının ve ölüm sayısının artması sağlık sektöründe de zor günlerin geçmesine sebep oluyor. Hastanelerin ve yoğun bakım ünitelerinin yetersiz olması da ölümlerin artmasını etkilemekteydi. İtalya’da ve dünyada corona virüsü ile mücadelede en ön safta bulunan sağlık çalışanlarından da yüzlercesi corona virüsüne yakalanıp hayatını kaybetti.

İtalya’da sağlık sektöründe doktor ve sağlık personeli yetersizliğinin ortaya çıkması ile doktor olan FIBA hakemleri de doktorluk mesleğine döndüler. İtalyan Silvia Marziali ve Guido Giovannetti basketbol hakemliği yapan iki doktordu. Doktorluk mesleğini yapmayıp basketbol hakemliği yapan iki hakem İtalya’nın ve dünyanın corona virüsü ile savaştığı bu zor günlerde doktorluk görevine geri döndüler.

‘’Her gün Durum Kötüleşiyor’’

2017 yılından itibaren hakemlik yapan Guido Giovannetti corona virüsü sebebiyle olağanüstü bir dönemden geçtiğimizi ve her gün durumun daha da zorlaştığını söyledi. Guido Givannetti şu anda Bari Hastanesinde görev yaptığını alanının kardiyoloji olmasına rağmen şu anda corona virüsü vakaları ile ilgilendiğini söyleyerek bu acı günlerin bir an önce geçmesini diledi.