FİLENİN SULTANLARI ÇEKYA’YA KARŞI

Türkiye-Çekya karşılaşmasının detayları neler?İki rakip takımın son dönem maç değerlendirmeleri.

2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda takımlar belli oldu.A Milli Kadın Voleybol Takımı Çekya ile eşleşti.Türkiye-Çekya maçının detayları.

Türkiye A Mİlli Takımı gösterdiği muhteşem performans ile 2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda 8’li finallere yükselmeyi başardı. Filenin Sultanları’nın 8’li finallerdeki rakibi de belli oldu.Türkiye-Çekya finallerde rakip takımlar oldu.

B grubundaki son maçını Bulgaristan’a karşı oynayan Çekya, maçı  3-0 kaybederek grubunu dördüncü sırada tamamlamıştı. Filenin Sultanları ise Çekya’nın aksine D grubundaki son karşılaşması olan Türkiye-Hollanda karşılaşmasında maçı 3-0 kazanmıştı.

Gruplardaki son karşılaşmalarının farklı olduğu Türkiye-Çekya maçı 29 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek.Karşılaşma Bulgaristan’ın Filibe şehrinde yapılacak. Karşılaşma TRT Spor ve TRT SporYıldız kanallarından takip edilebilecek.Türkiye-Çekya maçının gerçekleşeceği saat hakkından henüz resmî bir açıklama bulunmamakta. Maçı Türkiye’nin kazanması halinde çeyrek finalde Polonya-Ukrayna eşleşmesinin galibi ile mücadele edecek.

Türkiye ve Çekya’nın Gruplardaki Skor Tablosu

Bu yıl 32’ncisi gerçekleştirilen  Avrupa Voleybol Şampiyonası‘nda 4 grupta 24 takım mücadele etmişti.Türkiye D grubunda, Çekya ise B grubunda yer alıyordu. D Grubunda yer alan Türkiye’nin rakip takımları Romanya, Ukrayna, İsveç Finlandiya, Hollanda iken B grubunda yer alan Çekya’nın rakip takımları Bulgaristan,  Almanya, Yunanistan, Polonya, İspanya olmuştu. Ay-Yıldızlı takım 5/5  skorla tüm maçaları alarak başarılı bir şekilde 16 ya ismini yazdırırken Çekya B grubunu dördüncü sırada tamamlamıştı.

8’li Final Yolcuğumuz

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı ilk olarak Romanya ile karşılaştı. Karşılaşmanın ilk setini Romanya 25-23 üstünlük sağlayarak kazanmıştı.Fakat diğer setlerde aynı üstünlüğü sağlayamayan Romanya maçtan 3-1 mağlup ayrılmıştı.

Şampiyona’nın ikinci karşılaşması olan Türkiye-Ukrayna maçında Filenin Sultanları sayıları silip süpürdü. Başarılı servis atakları ile ilk seti 24-14 kazandı. Ukrayna Milli Takımı’na karşı taviz vermeyerek 25-19 ikinci seti de skor tablolarına yazdırdılar. Bunun da yetinmeyen Türkiye A milli Takımı 26-24 aldıkları son set ile maçtan 3-0 galip ayrıldı.                                                    

Başarılarına başarı katarak ilerlemeye devam eden Filenin Sultanları üçüncü rakibi olan İsveç’i 3-0 üstünlük sağlayarak mağlup etti. Karşılaşmanın ilk seti çekişmeli sayılarla 31-29 Türkiye’nin üstünlüğü ile son buldu. İkinci sette üst üste sekiz sayı alarak maçı ilerleten Türkiye Milli Takımı farkı sürdürmeye devam edemese de seti başarıyla tamamladı. İlk iki seti kaybetmelerinin ardından, son sette yaptıkları manşet hataları ile İsveç sahadan mağlup ayrıldı.