Filenin Sultanları Veda Etti

Filenin Sultanları Veda Etti

5 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda mücadele eden kadın milli voleybol takımımız, çeyrek finalde karşılaştığı Güney Kore’ye 3-2 mağlup olarak Olimpiyat Oyunları’na veda etti. Filenin Sultanları, madalya şansını kaybetse de çeyrek finale yükselerek kadın voleybolu tarihimizde Olimpiyat Oyunları’ndaki en başarılı derecesini elde etti.

Madalya İçin Gelmiştik

2020 yılının Ocak ayında yapılan elemelerde finalde Almanya’yı 3-0 mağlup ederek tarihinde ikinci kez Olimpiyat Oyunları’na katılarak büyük bir başarı elde eden Filenin Sultanları, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda B Grubu’nda Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, Rusya Olimpiyat Komitesi, Çin ve Arjantin ile mücadele etti.

Filenin sultanları, 2020 Tokyo Olimpiyatları’ndaki ilk maçında Çin ile karşı karşıya geldi ve 2016 Rio Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan Çin’i 25-21, 25-14 ve 25-14’lük setlerle sahadan silerek 2020 Olimpiyatları’na galibiyetle başladı.

Filenin Sultanları, ikinci maçında dünya voleybolunun önde gelen takımlarından İtalya’ya 3-1, üçüncü maçında ise Amerika Birleşik Devletleri’ne 3-2 mağlup oldu. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri karşısında harika bir oyun oynayan Filenin Sultanları, 2-0 geri düştüğü maçı 2-2’ye getirse de kazanamadı.

Filenin Sultanları, dördüncü maçında Arjantin’i 3-0, beşinci maçında ise Rusya Olimpiyat Komitesi’ni 3-2 mağlup ederek grubu Amerika Birleşik Devletleri ve İtalya’nın ardından üçüncü sırada tamamlayıp çeyrek finale yükselmeyi başardı.

Filenin Sultanları, iki grupta ikinci ve üçüncü olan takımlar arasında çekilen kura sonucunda çeyrek finalde Güney Kore ile eşleşti.

Güney Kore karşısında 6 blok sayısı kazandığı ilk seti çok rahat bir şekilde 25-17 kazanan Filenin Sultanları, 1-0 öne geçti. İkinci sette takımımızın hatalarını iyi değerlendiren Güney Kore, 25-17 ile setlere denge getirdi. Güney Kore, üçüncü seti de 28-26 kazandı ve setlerde 2-1 öne geçmeyi başardı. Filenin Sultanları, dördüncü seti harika bir oyunla 25-18 kazandı ve maçı beşinci sete çıkardı.

Filenin Sultanları, büyük heyecana sahne olan beşinci seti 15-13, maçı da 3-2 kaybetti ve Tokyo’ya veda etti.

Yarı Finalistler

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda çeyrek final karşılaşmaları sona erdi. Yarı final eşleşmeleri ise şu şekilde:

  • Brezilya-Güney Kore
  • Sırbistan-Amerika Birleşik Devletleri.

Yarı final karşılaşmaları, 6 Ağustos 2021 tarihinde oynanacak.