FİLENİN SULTANLARI’NDAKİ GALİBİYET SERİSİ BOZULDU

FİLENİN SULTANLARI’NDAKİ GALİBİYET SERİSİ BOZULDU

5 Eylül 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Gruplardaki başarısı ile hiç mağlup olmadan Yarı finale yükselen A Milli takımı Sırbistan ile olan karşılaşmasında mağlup oldu.

İlk Seti Kazanmıştık

Avrupa Şampiyonası’nda Filenin Sultanları’nın yenilgiye uğramadan geldiği yarı final  basamağı ve başarılı mücadeleleri günlerdir konuşuluyordu. Gruplardaki karşılaşmalarından hiç mağlup olmadan ayrılmayı başaran A Milli Takımı yarı finalde ilk mücadelesini Sırbistan ile yaptı.Karşılaşma Sırbistan’ın Belgrad şehrinde gerçekleşti. Filenin Sultanları karşılaşmaya güzel başladı. İlk üç sayıyı peş peşe kendi hanesine yazdırdı.

İlk sette farkı beş sayıya kadar çıkarmayı başaran A Milli Takımı bir noktada tıkandı. O noktada ipleri eline alan Sırbistan peş peşe yedi sayı alarak durumu 15-14’e yaptı.Her iki tarafta maçı bırakmadı. 42 dakika süren uzun ve çekişmeli bir mücadelenin ardından A Milli Takımı Sırbistan’ı 34-32 yenerek seti kendi skor tablosuna yazdırdı. Sırbistan karşısında 1-0 öne geçmeyi başardı.

Maçı Çeviremedik

İlk setin aksine ikinci sete  avantajlı başlayan takım Sırbistan oldu. Sete 4-0 sayı avantajı ile Sırbistan önde başladı. Her ne kadar başarılı oyuncuları Boskovic bitirici hamleleri ile sayıları toplamış olsada Filenin Sultanları beraberliği yakalamayı başardı.16-16 eşitlik ile adeta oyuna yeniden başlayan Filenin Sultanları son bölüme 3 sayı avantajla girdi. 21-18 önde olan A Milli Takımı bu skor avantajını elinde tutamadı.İkinci seti Sırbistan 28-26 sayı tablosu ile kazandı. Böylelikle setlerdeki durumu 1-1 yaparak beraberliği elde etmiş oldu.

Üçüncü sette de Sırbistan önde başlayarak avantajlı pozisyonunu korudu. Buna rağmen A Milli Takımı geriden gelerek 19. sayıda beraberliği yakalamayı başardı. Ancak bu beraberliği kendi lehine çeviremedi. Sırbistan üçüncü seti 25-23 skorla kazandı. Bunla birlikte setlerde 2-1 öne geçmeyi başardı.

Dördüncü setin öneminin farkında olan ancak kaybettikleri sayılar ile kendini yeniden toparlamayan A Milli Takımı üst üste sayılar kaybetti. Sırbistan bunu durumu avantaja çevirerek dördüncü seti 25-13  kazandı. A Milli Takımı yarı finaldeki ilk karşılaşması olan Sırbistan maçında 3-1 mağlup ayrıldı.Filenin Sultanları Avrupa Şampiyonası’nda ilk yenilgisini Sırbistan’a karşı almış oldu.

Gruplardaki namağlup durumu sona eren Filenin Sultanlarını’nın bir sonraki karşılaşması Hollanda-İtalya maçının kaybedeni ile gerçekleşecek.