Filenin Sultanlarından Gururlandıran Tablo, Yarı Finaldeyiz

Filenin Sultanlarından Gururlandıran Tablo, Yarı Finaldeyiz

2 Eylül 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda A Milli Kadın Voleybol takımımızın mücadelesi devam ediyor. Polonya ile Ay Yıldızlı takımın yaptığı çeyrek final maçından galibiyet geldi. Maç sonucu: Türkiye 3 – 0 Polonya. Filenin Sultanları, gruplarda oynanan beş maçın tamamını kazandı.

Sadece Romanya ile yapılan müsabakada bir set verildi. A Milli Kadın Voleybol takımımız son 16 turunda iken Çekya ile yaptığı karşılaşmadan da 3 – 1 zafer ile ayrılmıştı. Çeyrek final maçında Polonya’yı 3 – 0 yenen Türkiye, yarı finale yükseldi. Sıradaki rakibimiz Fransa – Sırbistan müsabakasının kazananı olacak. İşte Filenin Sultanları’nın zafer tablosuna dair tüm detaylar…

Türkiye – Polonya Maçından Kritikler

Türkiye – Polonya maçının ilk setinde Ay – Yıldızlı ekip, 25 – 18 önde tamamladı. Ardından ikinci sette oyununu agresifleştiren Tuğba Şenoğlu farkı 10 sayıya çıkardı. Skor 18 – 8 iken milliler farkı açmaya devam etti. İkinci setin sonunda Filenin Sultanları 25 iken rakip 14’te kaldı. Son sette 2 puan fark ile 25 – 23 A Milli Kadın Voleybol takımımız elde ettiği zafer ile yarı finale yükseldi.

1. set: Türkiye 25 – 18 Polonya

2. set: Türkiye 25 – 14 Polonya

3. set: Türkiye 25 – 23 Polonya.

A Milli Kadın Voleybol takımımızın CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası çeyrek final maçında rakibi Polonya’yı 3 sette de yenmesi gurur ve övünç kaynağı oldu. Sosyal medya üzerinden sporseverler Filenin Sultanları’na olan övgü ve tebriklerini iletti. Yarı finale yükselen Ay – Yıldızlı takım, müsabakanın sonunda sahada Türk bayrağını dalgalandırarak İzmir Marşı’nı söyledi. Görüntüler, sosyal medyada viral haline geldi.

Sırbistan Ev Sahibi Olacak

Çeyrek final ve yarı final müsabakaları 1 Eylül – 3 Eylül arasında yapılmaya devam edilecek. Üçüncülük & şampiyonluk mücadeleleri 4 Eylül 2021’de gerçekleştirilecek. Yarı final maçı ile final maçının ev sahibi ise Sırbistan olacak.

A Milli Kadın Voleybol takımımızın yarı finaldeki rakibi, Fransa – Sırbistan arasında oynanacak maçın galibi olacak. Filenin Sultanları’nın yarı final maço 3 Eylül 2021 Cuma günü oynanacak. Ay Yıldızlı ekibe başarılar dileriz.