Filenin Sultan’larından Olimpiyat Tarihinde Bir İlk

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye temsilcisi Filenin Sultanları, 4. maçını Arjantin ile gerçekleştirdi. Müsabakadan 3 – 0 galibiyet elde eden milli voleybol takımımız, olimpiyat tarihinde bir ilke imza atarak gruplardan çıkmayı garantiledi. Sosyal medyadan hem Filenin Sultanları’na hem de tek tek tüm oyunculara övgüler yağdı.

8 gün önce gösterişli bir tören ile Japonya’nın başkentinde açılışı yapan 2020 Olimpiyat Oyunları’nda A Milli Voleybol takımımız, gösterdiği üstün performansı ile takdirleri topladı.

B Grubu kapsamında 4. maçını Arjantin ile gerçekleştiren Filenin Sultanları, rakibini 3 – 0 yendi. Olimpiyat tarihinde ilk kez Türkiye, turu atlayarak çeyrek finale yükseldi.

Kötü Başladık Müthiş Devam Ettik

A Milli Voleybol Takımı, müsabaka başladığında bazı hatalar yaptı. Oyuncular, sonradan yaptıkları açıklamalarda da daha iyi oynayabileceklerini ancak çeyrek finale yükselmenin de heyecan verici olduğunu belirtti. File üzerinde etkisiz kalan voleybolcularımız, başlangıçta 5 – 2 skor ile Arjantin’in gerisinde idi.

Bloktan sayılar bulan Hande ve Zehra sayesinde Filenin Sultanları, müthiş geri dönüşüne imza attı. 10 – 9, skoru kendi lehimize çevirdik.

Servis hataları devam edince A Milli Voleybol takımımız yine geriye düştü ve üstünlük 17 – 16 ile Arjantin’e geçti. Zehra ve Eda, oyunlarını hızlandırarak seti 25 – 23 kazanmamızı sağladı.

Skor: Arjantin 0 – 1 Türkiye

İkinci sette Ebrar’ın fileden uzak olması nedeni ile Arjantin’in bloklarını aşmakta zorlandık. Filenin sultanları, setin başında 7 – 6 skor ile geride kaldı. Ebrar, file önüne geldiğinde A Milli Voleybol takımımız art arda sayılar almaya başladı. Eda ve Hande, başarılı performansları ile kısa sürede üstünlük kurarak skorda 16 – 13 öne geçmemizi sağladı.

Ebrar ve Zehra, çapraz mevkilerde yeteneklerini sergiledi. Filenin sultanları, ikinci seti 25 – 20 kazandı.

Skor: Arjantin 0 – 2 Türkiye

Tarihe Geçen Başarı

Üçüncü set başladığında milli voleybolcularımız, geride kaldı. Arjantin 15 – 14 Türkiye iken çaprazda Eda başta olmak üzere Filenin Sultanları harekete geçti. Son seti 25 – 18 skor ile alan milli takımımız 2 Ağustos Pazartesi günü Rusya Olimpiyat Komitesi ile karşılaşacak.