pandemi

Final Maçı Nerede Oynanacak?

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği corona virüsü spor dünyasını da etkilemeye devam ediyor. Covid 19 önlemleri kapsamında Tokyo Olimpiyatları başta olmak üzere maçlar, spor oyunları, spor turnuvaları ertelendi ya da iptal edildi. Ağustos ayında İstanbul’da oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi Finali’nin de nasıl oynanacağı spor severler tarafından merak ediliyor.

İstanbul’da oynanacak olan final maçının Almanya’da oynanacağı da son günlerde çıkan haberler arasındaydı. Bu iddialar ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı açıklamalar yaptı.

Son Karar 17 Haziran’da

Servet Yardımcı final maçının İstanbul’da oynanması konusunda İstanbul ve maçın oynanacağı Atatürk Olimpiyat Stadı’nın hazır olduğunu söyledi. Servet Yardımcı Almanya’da oynanmasının söz konusu olacağını düşünmediğini belirterek küresel salgın sebebiyle UEFA’nın farklı alternatifler hazırladığını açıkladı.  UEFA Yönetim Kurulu üyesi corona virüsü seyrine bağlı olarak şartların değişebileceğini ama bugünkü durumda İstanbul’da oynanmaması için bir etken olmadığını da ifade etti.

Bu konu ile ilgili olarak son karar 17 Haziran’da yapılacak olan UEFA yönetim kurulu toplantısında verilecek.

Güncel Yazılar