FİNALİN İSMİ ANADOLU EFES VE BARCELONA

Final Four ve diğer bir adı ile Dörtlü Final olarak adlandırılan ve Avrupa’nın en büyük basketbol takımının belirlendiği bu heyecanlı turnuvada Anadolu Efes Türkiye temsilcisi olarak finale kadar yükseldi. İkinci kez finale kadar yükselen Anadolu Efes bu sefer kupayı kazanmak istiyor. Finalde rakibi İspanya’nın temsilcisi Barcelona olacak.

Karşılaşma bu akşam, 30 Mayıs Pazar akşamı Türkiye saatiyle saat 21:30’da oynanacak. Aynı akşam, 30 Mayıs Pazar akşamı saat 18:30’da ise üçüncülük için takımlar karşı karşıya gelecek. Finalde Anadolu Efes de Barcelona karşı karşıya gelirken üçüncülük maçında ise Milan ve CSKA Moskova karşı karşıya gelip kozlarını paylaşacak.

ANADOLU EFES BAŞARMAK İSTİYOR

Oldukça heyecanlı ve merak edilen bu karşılaşmadan Anadolu Efes kupayı kazanmak istiyor. İkinci kez finale kadar yükselen Anadolu Efes bu sefer kupayı kazanmak ve finalden başarılı bir şekilde ayrılmak istiyor. 2020 ve 2021 sezonunun Avrupa’nın en büyük basketbol takımı olduğunu tüm dünyaya duyurmak isteyen Anadolu Efes final karşılaşmasında rakibi Barcelona’ya izin vermeden maçı kazanmak istiyor.

Yarı final karşılaşmasında rakibi Moskova ile oldukça yakın sayılarda maçı tamamlayan ve park eden galibiyetle ayrılan final maçında işini şansa bırakmak istemiyor. Bir diğer final maçında ise Barcelona’da aynı Anadolu Efes gibi oldukça yakın skorlar ile rakibini yenerek finale yükseldi. Final maçında hangi takım üstünü kıracak hangi takım kupaya daha yakın olacak şimdiden merak ediliyor.

Lacivert beyazdan dolayı kesin baş antrenörü Ergin Ataman maçı kazanarak ülkemizde galibiyetle ve kupayla dönmek istiyor. Lacivert beyaz Anadolu Efes oyuncuları galibiyetle sahadan ayrılmak için en iyi performanslarını sana gelecekler. Final maçı için tüm hazırlıkların tamam mı Anadolu Efes en iyi performansını sergilemek istiyor. Barcelona ile daha önce 23 kez karşı karşıya gelen Anadolu Efes bu 23 maçın 11’ini kazanırken 12’sinde rakibine mağlup oldu.

Türkiye’nin temsilcisi Anadolu Efes bu kesin en iyi şekilde temsil edip galibiyetle ülkesine dönmek istiyor. Dörtlü final heyecanı Almanya’da oynana. Alman canım kentinde oynanan karşılaşmalar oldukça heyecanlı oluyor.

Temsilcimiz Anadolu Efes yarı finalde Moskova ile diskolarda maçı kazanmıştı. Bu sefer işini şansa bırakmak istemeyen Anadolu Efes, takibi Barcelona’ya üstünlük sağlayarak en iyi performansını sergileyip fark açarak maçı kazanmak istiyor.

ANADOLU EFES SON MAÇINDA

Final Four finali bu akşam, 30 Mayıs Pazar akşam Türkiye saatiyle saat 21:30 oynanacak. Karşılaşmaya canlı olarak beIN Sports üzerinden naklen bir şekilde izleyebilirsiniz. Anadolu Efes rakibi Barcelona’yı karşılaştığında kurarak bu maçı kazanmak istiyor. En iyi performansı ile sahaya çıkıp kupayı kazanmak isteyen Anadolu Efes galibiyet ülkesine dönmek için en iyi performansını sergileyecek.