FIRAT AYDINUS YENİDEN SAHALARA DÖNÜYOR

Geçtiğimiz sezon hakemlik görevini yaştan dolayı bırakmak zorunda kalan Fırat Aydınus TFF’nin aldığı yeni bir karar doğrultusunda performansı yüksek olduğu için hakemlik görevi bir yıl daha uzatıldı. Geçen sezon Süper Toto Süper Lig’in en heyecanlı en yoğun sezonunda son maçına İzmir’de Göztepe Beşiktaş maçında çıkan Fırat Aydınus gelecek sezonda da düdük çalacak.

FIRAT AYDINUS KUPA FİNALİNE ÇIKMAK İSTEDİ

Başarılı, tecrübeli ve bir o kadarda aktif olan Hakan Fırat Aydınus son maçında ziraat Türkiye kupası final maçı olmasını istedi. Son maçında Türkiye kupası final karşılaşmasında yönetmek isteyen Fırat Aydınus kupa maçını yönetemedi. Kupa maçının finali Ali palabıyık tarafından yönetildi. Son maçında Beşiktaş’ın şampiyonluğunu ilan ettiği Göztepe’de Beşiktaş maçına çıkan Fırat Aydınus son düdüğünü 15 Mayıs Cumartesi akşamı saat 20:30’da çaldı.

Performansı oldukça iyi olan ve hala aktif bir şekilde hakemlik yapan Fırat Aydınus TFF’nin geçtiğimiz perşembe aldığı karar doğrultusunda her ne kadar yaşı 47’ye geçmiş olsa da performansı yüksek olduğu için bir yıl daha hakemlik görevine devam edebilecek.

Fırat Aydınus alınan bu karar doğrultusunda oldukça mutlu oldu. Hızlı bir şekilde fiziksel ve psikolojik olarak çalışmalara başlayan Fırat Aydınus yeni sezona hızlı bir şekilde hazırlanacak. Aynı zamanda yeni sezonda son bir yıl olacağı için yeni gelecek olan hakem nerede öğretmenlik yapmak isteyen Fırat Aydınus tüm tecrübelerini ve tüm bildiklerini yeni gelen hakemleri aktarmak istiyor. Özellikle ikinci sezon Süper Lig’de önemli maçların çıkan Fırat Aydınus bu sezon da önemli maçlar yöneterek son yılında başarılı bir hakemlik görevi yapmak istiyor.

TFF YENİ KARARLAR DA ALDI

TFF aynı zamanda geçtiğimiz perşembe yaptığı toplantıda yeni kararlar daldı. Özellikle yabancı oyuncu sınırında karar değişikliği ne giden TFF artık maç sırasında süper ligde sekiz yabancı oyuncunun sahada olması gerektiğini vurguladı. Buna ek olarak yerli oyuncu teşvikininde olması gerektiğini belirten TFF özellikle yerli oyuncu alıp veren takımlara yerli oyuncu teşvik priminden vereceğini söyledi. Aynı zamanda kadın hakem nerede daha fazla olanak sağlamak istediklerini söyleyen TFF hem Süper Lig’de hem de alt liglerde olan kadın hakemlere öncelik vereceğini belirtti.