Wuhan

Formula 1 Çin Grand Prix Ertelendi

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tedirgin eden Corona virüsü sebebiyle Çin’de yapılacak spor organizasyonları iptal olmaya başladı. Çin’de sadece spor organizasyonları iptali değil spor dışındaki alanlarda fuar ve organizasyonlar da iptal ediliyor. Çin Şanghay’da 19 Nisan 2020’de yapılacak olan Formula 1 Çin Grand Prix Corona virüsünün durdurulamaması ve can kayıplarının devam etmesi sebebiyle güvenlik açısından iptal edildi.

Formula 1 yönetimi yarışların Çin ayağının sağlık güvenliği sebebiyle iptal edildiğini duyurmasının ardından Formula 1 tutkunları çok üzüldüler. Formula E de Çin’de olacak Sanya E-Prix’i virüs sebebiyle iptal etmişti.

Ölü Sayısı Artıyor

Corona virüsü ortaya çıktığı 12 Aralık 2019 tarihinden itibaren 1500’e yakın kişinin ölümüne sebep olurken virüsün belirlendiği de binlerce kişi bulunuyor. Virüs sebebiyle her gün ölümler artarak devam ediyor. Corona virüsünün Çin’in Wuhan kentinde kalmayıp Çin’in diğer kentlerine ve Çin dışındaki ülkelere de sıçraması durumu daha da vahim hale getirdi. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) acil durum ilan ederek Çin’de belli bölgeleri karantinaya aldı. . Corona virüsünün bütün dünyayı etkisi altına alıp dünya çapında toplu ölümlerin olmasından korkuluyor.