corona virüsü

Formula 1 İstanbul’da

Küresel salgın corona virüsü dünyada ve Türkiye’de hızla yayılıyor. 2020 yılı ilk aylarında yayılmaya başlayan covid 19 nedeniyle spor alanında maçlar/turnuvalar/organizasyonlar iptal edildi ya da ertelendi. Türkiye’de yapılacak olan spor organizasyonları da ertelendi ya da iptal edildi. Fakat Formula 1,9 yıl aradan sonra İstanbul’da kasım ayında İstanbul Park’ta yapılacak.  

13-14-15 Kasım tarihlerinde Formula 1’e İstanbul ev sahipliği yapacak. İstanbul Park’ta düzenlenecek Formula 1’in tanıtım toplantısında Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak açıklama yaptı. Vural Ak Formula 1’in tekrar Türkiye’ye gelmesi için çok çalıştıklarını ve bu çalışmalarının sonucunu aldıklarını söyledi.

Günlük 30 TL

Vural Ak, Formula 1 organizasyonunda 100 bin kişinin yarışı izlemesini planladıklarını belirtti. Vural Ak heyecanlı bir pist ve heyecanlı bir yarış olacağına dikkat çekerek bilet fiyatlarının da günlük 30 TL olacağını ifade etti. Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Intercity’nin 30. Kuruluş yıldönümü anısına bilet fiyatlarının 30 TL olarak uygun fiyatlı belirlendiğini ve 3 günlük kombine bilet olacağını söyledi. Vural Ak pandemi döneminden geçtiğimizi unutmadıklarını ve Formula 1 sırasında gerekli önlemlerin alınacağını da sözlerine ekledi.

Güncel Yazılar