FRUTTİ EXTRA BURSASPOR İLE SÖZLEŞME İMZALADI

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Frutti Extra Bursaspor‘da baş antrenörlüğe 34 yaşındaki Dusan Alimpijevic getirildi. Yeşil-beyazlı ekip, Sırp Baş antrenör Alimpijevic için Barış Spor Salonu’nda imza töreni düzenledi. Kulüp Başkanı Sezer Sezgin’in de katıldığı törende, kendisini Frutti Extra Bursaspor’a bağlayan 1+1 yıllık sözleşmeye Dusan  Alimpijevic imza attı. Kulüp Başkanı Sezgin, törende yaptığı konuşmada, gücünü taraftardan alan Bursaspor‘u, pandemi sürecinin etkilediğini söyledi.

KULÜP BAŞKANI SEZER SEZGİN: TARAFTAR BİZİM İTİCİ GÜCÜMÜZ

Sezona iyi başladıklarını ama ULEB Avrupa Kupası’nda alınan kötü sonuçlarının kendilerini üzdüğünü belirten Sezgin, “Avrupa’da taraftarımız olsaydı çoğu maçı çevirebilirdik. Taraftar bizim itici gücümüz. Onlarla bu kadar başarı yakaladık.” ifadelerini kullandı. Sezgin, sezona başladıkları Tutku Açık’la işlerin beklendiği gibi gitmediğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

İŞTE O KONUŞMA

Sporun içinde bunlar var. Hedefimizden asla vazgeçmedik. Sezon başında yapılan planlar bazen değişebiliyor. Dusan Alimpijevic, Bursaspor tarihinin ilk yabancı koçu oldu. Dusan, hedefleri olan birisi olduğu için bizimle başarılı olacağını düşünüyorum. Bu seneki hedefimizi hem ligde kalıcı olmak hem de play-off bandına ligi bitirmek olarak belirledik. İlk 3 senedeki hedeflerimiz sportif başarıdan ziyade mali disiplini sağlayarak geçirmek. Reklam ve stopaj iadeleri üst seviyedeydi sezon başı bütçe belirlemesinde.

Sezona iyi başladıklarını ama ULEB Avrupa Kupası’nda alınan kötü sonuçlarının kendilerini üzdüğünü belirten Sezgin, “Avrupa’da taraftarımız olsaydı çoğu maçı çevirebilirdik. Taraftar bizim itici gücümüz. Onlarla bu kadar başarı yakaladık.

Pandemi nedeniyle stopaj iadesi kaldırıldı. 3-3,5 milyon stopaj giderimiz var. Bu çok büyük kar eden şirketlerin ödemesi bile zorken bizim gibi kamu yararına spor kulüplerinin bunun altında kalkması mümkün değil. Dusan Alimpijevic de burada olmasını sağlayan Frutti Extra Bursaspor kulübüne ve sponsorlara teşekkür etti.

Takıma başarılı olmak için geldiğini belirten Alimpijevic, Umarım sezonun sonuna kadar, sezonun devamı da başarılı şekilde geçecek. Hemen başladık çalışmaya ve sistemli bir şekilde ilerliyoruz. Çok iyi bir kulüp organizasyonu var. Beklentilerin farkındayım. dedi. Sırp Başantrenör Alimpijevic taraftarın ve spor kulübünün kendisinden beklentisinin farkında olarak çalışacağına inanıyor.