Wuhan

Futbolcuların Ev Karantinası

Çin’de Wuhan kentinde 2019 yılının son günlerinde ortaya çıkan corona virüsü Çin’den tün dünya ülkelerine yayıldı ve can almaya devam ediyor. Amerika’da her gün binlerce insan corona virüsü sebebiyle hayatını kaybederken İtalya ve İspanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde de ölü sayısı her gün artıyor. Türkiye’de de 13 Nisan itibariyle covid 19 sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısı 1296 oldu ve 61 bin covid 19 vakası bulunuyor.

Corona virüsünün yayıldığı ülkelerde ve Türkiye’de alınan önlemlerde ilk olarak lig maçları ertelenmişti. Ertelenen lig maçları ile futbolcular da evlerinde karantinaya girerek kendilerini izole ettiler. Türkiye’de de futbol kulüplerinin futbolcuları evde antrenman ve online antrenmana yönlendirildiler. Evde izole bir hayat yaşayan dünya çapındaki futbolcular da sıklıkla sosyal medya hesaplarından eğlenceli ev hallerini paylaşıyorlar.

Ronaldo Paskalya Bayramını Kutladı

Juventus’un futbolcusu Cristiano Ronaldo, sevgilisinin kendi saçını kestiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı ve bu paylaşım beğeni rekoru kırdı. Ronaldo son olarak sevgilisi ve çocukları ile evinde paskalya bayramı kutlamasını paylaştı. Barcelonalı futbolcu Ansu Fati ise karantina günlerinde evinde konsol oyunu oynayarak vakit geçiriyor ve bu fotoğrafını paylaştı.

Türkiye’den de Beşiktaşlı Caner Erkin evinin bahçesinde yaptığı antrenmanı paylaşarak taraftarlarının ve sevenlerinin beğenisini topladı.