FUTBOLU, ÇOCUĞUNA MİRAS OLARAK BIRAKANLAR 2

Yıllardır yeşil sahada izlemekten zevk aldığımız efsanevi futbolcular, bu yeteneklerini çocuklarına da aşılamış. Artık sahalardan emekli olan ünlü futbolcuların bayrağını oğulları devraldı. Biz de babası tarafından miras bırakılan futbol oyununu göğüsleyen oğulları sizin için derledik.

REAL MADRİD’İN EFSANEVİ OYUNCUSU ZİDANE VE OĞLU ENZO

Bir zamanların efsanevi futbolcusu Cezayir asıllı Fransız Zidedine Zidane, aktif futbol hayatını bıraktıktan sonra teknik direktörlük görevine başladı. Zidane’nın oğlu Enzo babasının yıldızlaştığı eski kulübü Real Madrid’in altyapısında futbol hayatına başladı. Genç futbolcu Enzo, İspanya’nın 2. Lig ekiplerinden Almeira’da görev almaktadır.

MİCHAL KADLEC BABASININ YOLUNDAN İLERLEYEREK FUTBOLCU OLMAYI SEÇTİ

2013 – 2016 yılları arasında Fenerbahçe’de top koşturan Michal Kadlec de babasının yolunu izleyerek futbolcu olan yıldızlardan biri. Eski futbolculardan olan babası Miroslav Kadlec, dönemin önemli savunma oyuncularından biridir.

Bundesliga’da 8 sene FC Kaiserslautern formasını terleten Miroslav, oğlunun hayatında önemli bir figür oldu. Michal Kadlec, sarı – lacivertli ekipten ayrılmasının üzerine ülkesinin takımı olan Slovacko’da forma giymektedir.

BİR ÖRNEK DE TÜRKİYE’DEN

Bir aralar Beşiktaş’ın efsanevi futbolcuları arasında gösterilen Fikret Yılmaz, futbol hayatını kaleci olarak geçirdi. Süper Lig’in birçok takımının kalesini koruyan Fikret Yılmaz, bu mirasını oğluna bırakan babalardan birisi.

Türkiye’nin 3 büyük takımında görev alan Burak Yılmaz, 2012 – 2013 ve 2013 – 2014 sezonlarında Süper Lig’in gol kralı oldu. Burak şimdi ise Fransa’nın 1. Ligi’nde mücadele eden Lille takımının formasını terletmektedir.

LUCESCU’NUN OĞLU KALECİ OLDU

Rumen futbolcular arasında adeta yıldızlaşan Mircea Lucescu, futbol hayatının en önemli dönemlerini ülkesinin takımı olan Dinamo Bükreş ile yaşadı.

Aktif futbol hayatını bıraktıktan sonra teknik direktörlük yapmaya başlayan Lucescu, bir dönemler Süper Lig ekiplerinden Galatasaray ve Beşiktaş’ı da çalıştırdı.

Lucecu’nun oğlu Razvan ise futbol hayatına kaleci olarak Dinamo Bükreş’te başladı. Razvan Lucescu da babası gibi futbol hayatının bıraktıktan sonra teknik direktörlük yapamaya başladı.

FENERBAHÇE FORMASI GİYEN AYEW BABASI GİBİ FUTBOLCU OLMAYI SEÇMİŞ

Abedi Ayew orta saha mevkiinde görev almış eski bir Ganalı futbolcudur. Profesyonel futbol hayatı boyunca sırasıyla Marseille, Lille ve Lyon formaları giydi. Spor Toto Süper Lig’in 2018 – 2019 sezonunda Fenerbahçe forması giyen Andre Ayew, efsanevi futbolcu Abedi Ayew’in oğludur. Andre Ayew ise şu an İngiltere Premier Lig ekiplerinden Swensea City’de görev almaktadır.

DÜNYA FUTBOLUNUN UNUTULMAZ GOLCÜSÜ SAMUEL ETO’O

Hem dünya futbolunun hem de Kamerun’un en unutulmaz golcülerinden biri olan Samuel Eto’o aktif futbol hayatını 2019 senesinde bıraktı. Yıldız futbolcunun 18 yaşındaki oğlu Etienne Eto’o babasının peşinden giderek futbolcu olmaya karar verdi. Etienne şu an Real Oviedo’nun altyapısında forma giymektedir. Genç futbolcu ayrıca Kamerun U20 takımında da rol alarak attığı gollerle dikkatleri üzerine çekmektedir.