covid-19

‘’Futbolu Özledim’’

Corona virüsü covid-19 11 Mart’ta ülkemizde de ilk vakanın görülmesiyle Türkiye’de yayılmaya başlamıştı. Virüsün yayılmasının önüne geçilmesi için lig maçlarının ertelenmesi futbol alanında alınan tedbirler arasındaydı. Türkiye A Milli takım Teknik Direktörü Şenol Güneş corona virüsü ile ilgili olarak hassas günlerden geçtiğimizi söyleyerek herkesin yapılan uyarılara uymasını rica etti.

Şenol Güneş herkesin futbolu özlediğini kendisinin de futbolu, antrenmanları ve maçları özlediğini söyleyerek virüsle mücadele ettiğimiz bu günlerde futboldan öncelikli olanın sağlık olduğunu da vurguladı.

‘’Virüs ile Savaş Futbol Gibidir’’

Teknik adam sporculardan ve herkesten virüsle mücadelede kazanan taraf olmak için beslenmelerine dikkat etmelerini, evde de spor yapmalarını ve virüs ile savaşta en etkili olan evden çıkılmamasını söyledi. Şenol Güneş corona virüsü covid-19 ile savaşı da futbola benzeterek bireysel değil takım halinde savaşarak bu mücadeleden kazanılarak çıkılacağını açıkladı.

Şenol Güneş özellikle 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişilerin sokağa çıkmamalarını, hayatımızda sosyal mesafe kuralına uymamızı ve bu önlemlere uyulduğu takdirde kısa zamanda güzel günlere ulaşacağımızı ifade ederek sağlığımıza dikkat edilmesi mesajını verdi.